יום שישי, 5 בנובמבר 2010

הפעלות לילדים - מה עושים כשחורף וגשם בחוץ ?

אחד הדברים שכדאי לעשות לקראת החורף הוא לנסות לתכנן הפעלות לילדים לימים של גשם, מצד אחד, ומצד שני להיות מוכנים עם רשימה של הפעלות לילדים שאפשר לבצע מחוץ לכותלי הבית, באוויר הפתוח, באותם ימי חורף ישראלי שמזכירים יותר אביב מאשר חורף אמיתי. במקביל לכך, צריך להתכונן גם עם מוצרים מתאימים שמיועדים לאותן הפעלות.

הדבר לעיתים קשה יותר כשהמשפחה מורכבת רק מזוג הורים ותינוק או שניים, בגיל שמתחת לגיל שלוש, מה שבדרך כלל כופה על שהייה בבית לאורך רוב החורף, גם בימים קלים יותר. במקרה כזה כדאי מאוד למצוא מוצרים לתינוקות שעוזרים להעביר בנעימים את הזמנים בהם החשיכה המוקדמת צובעת הופכת כבר את שעות אחר הצהריים המוקדמות לערב.בהתאם לגיל, כך גם צריך להתאים את המוצרים לתינוקות: צעצועים לגיל של מספר חודשים - כמו אוניברסיטה שמספקת לתינוק אפשרות לשעשועים עצמאיים - אינם מתאימים כמובן לתינוקות גדולים יותר שכבר מתחילים להתיישב, להחזיק דברים ולהכניס אותם לפה, ולו רק כדי להרגיש טוב יותר את השיניים הצומחות שלהם. אם התינוק כבר הופך לפעוט צריך לדאוג לרכוש בחנות מוצרים לתינוקות משחקים שיאפשר לבצע עמו הפעלות לילדים ויספקו לו תמריץ להתפתחות והתקדמות, החל מצעצועים בהם צריך ללחוץ על כפתור כדי להשמיע מוזיקה, דרך צעצועים בהם צריך ללחוץ על כפתור מסוג אחר כדי לגרום לקפיצת ראש של חיה החוצה ועד פאזלים ראשונים, שעשויים מבד עבה או מפלסטיק רך, בהם ההפעלה היא ללמד את הילד איזו צורה מתאימה לאיזה חור בתבנית של המשחק.

אבל כשמדברים על הפעלות לילדים, ובמיוחד על הפעלות לגיל הרך מאוד של ילדים בני מספר חודשים, וחושבים על המוצרים לתינוקות שכדאי וצריך לרכוש, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הסביבה בה הילד מסתובב.

בית, במיוחד עבור תינוקות, יכול "להציע" לא מעט סכנות: פינות של שולחן, מדרגות בבתים עם מספר קומות פנימיות, דלתות של ארונות מטבח שמובילות למוצרים מסוכנים. כשהולכים ומבצעים רכישה, או השאלה, חשוב מאוד לרכוש מוצרים לתינוקות שיוכלו לעזור לנו לשמור על הילד שלנו.

כך, לדוגמה, בבית עם מדרגות פנימיות כדאי מאוד להרכיב שער, לפחות בחלק התחתון של המדרגות, כדי למנוע מהתינוק שכבר זוחל או הולך על ארבע לנסות לטפס למעלה. בארונות המטבח כדאי להרכיב על הידיות מנעולים מיוחדים שמצד אחד לא יאפשרו לתינוק ולילד לפתוח אותן, ומצד שני יאפשרו להורים לפתוח אותן בקלות. נקודות חשמל שאינן נמצאות בשימוש כדאי מאוד לסגור באמצעות מכסים מיוחדים, ואת פינות השולחן בסלון אפשר לצפות בחומר הגנה מיוחד שישמור על ראש הילד במקרה של התרוממות לא מוצלחת.

את כל הדברים הללו קל מאוד למצוא בחנויות של מוצרים לתינוקות, וכדאי מאוד לחשוב עליהן במקביל לחשיבה על ההפעלות לילדים שלנו.


קייטרינג

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה