יום רביעי, 10 בנובמבר 2010

לימודי משחק - סיפור אישי

את החלום הזה תמיד רציתי להגשים, נכון שקשה לעשות מזה כסף ולחיות כמו שצריך ובתכלס כשחושבים על העתיד קבלת ההחלטות מנווטת אותנו לעיתים לתחומים אחרים מאשר נעדיף.
להיות בסצנה, להיכנס לדמות, להעביר חוויה וירטואוזית לצופים. זו אומנות יצירתית שעוזרת לנו לבטא וליצור אומנות על המסך או על הבמה, אומנות המחברת בין עולם הבידור לקהל.בערך שנתיים אחרי שהתחתנו, נולדה הקטנטנה שלי. אני ובעלי בדיוק קנינו נכנסנו לחנות של עגלות פג פרגו, רכשנו עגלה ספורטיבית ובמסע לתוך הפארק הירוק אי שם במרכז תל אביב. בעודנו מעבירים את אחר הצהריים הקיציים לצידם של האנשים הרבים שחולפים בג'וגינג אנרגטי ראיתי מודעה שרשום עליה בגדול "לימודי משחק".
במספר שניות קטן ומצומצם הצליחו לחלוף אינסוף מחשבות ופנטזיות שהעלתה האסוציאציה מהילדות.
ובעלי שתמיד מפרגן ואומר שאף פעם לא מאוחר הפך בין רגע לשותף במחשבותיי אודות הסדנה במודעה.
הספונטאניות והתחושה הובילו אותי להתעניין להתרשם ולבסוף גם להירשם.
זה לא שהייתה בי דמות חבויה שחיפשה את ההזדמנות לצאת מתוכי בפורמט הראוי, פשוט האהבה האמיתית למשחק פיתחה יצר משלה ולדבר כזה חייבים להתייחס.

המשחק מתחיל, מגיעים לסדנא בפעם הראשונה ומיד פוגשים במגוון אנשים מעניינים עם מכנה משותף ויצירתיות הנגלית לעין. לאחר היכרות עם המנחים הבנתי שמדובר פה במסע אישי שהוא יותר ממשחק.
בסדנאות הראשונות התחילו ליפול לי אסימונים בזה אחר זה, לפתע אני מתחילה לראות דברים מסוימים בפרספקטיבה שונה מהאינסטינקטים שלנו.
ההבנה מה זה דיאלוג, איך לשלוט בקשב שלנו ובריכוז שלנו. ובתחום הזה עם הניסיון תפתחו לעצמכם יכולות ריכוז המתקרבים לרמה של מאסטר במדיטציה.
מהר מאוד התחלתי להבין שסדנת המשחק מתחילה לעורר ולפתח תכונות שישפרו לי גם את חיי היום יום. ברור שלא מדובר בכישרון משחק שיעזרו לי להתחמק ממטלות בעבודה או מניפולציות שאני רוצה לעשות לבעלי, אלא דווקא בהזדמנות להיכנס לדמויות שונות ולהבין שכמו במשחק גם בחיים ישנם דרמות וקונפליקטים ומעבר למופע המופק מהמשחק ישנה העברת מסרים, תחושות ומצבים שבתוך החוויה הזו נמצא גם השחקן עצמו ולמד ממנה המון.

למדתי שהדברים שהיה הכי קשה לי להודות בהם אלו היו החולשות שלי, ובתוך המשחק יש לנו את החופש להתבטא ולהיפתח גם בנינו לבין עצמנו ולאמן בעזרת טכניקות בסדנאות את הביטוי שלנו.
החוויה הממכרת הזו תהיה יותר מהמלצה לאלו מכם המתעניינים בכך, גם אם זה בשביל להופיע על המסך וגם אם זה בשביל העשרת הפנאי שלכם צפוי לכם תהליך מהנה וחוויתי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה