יום שני, 13 בדצמבר 2010

הפעלות לילדים - פעילויות לקטנטנים

זה לא משנה אם זה קיץ, חורף, סתיו או אביב, צריכים להעסיק את הקטנטנים מדי פעם, ככה מעבר לצעצועים שהם אוהבים, והרבה מעבר לקלטות ילדים שהם כבר מכירים כמעט בעל פה. הפעילויות לילדים קטנים מאוד מהנות עבור הקטנטנים, זה שבירת שגרה מבחינתם, והכרת אפשרויות חדשות. תשימו קבוצת פעוטות בתוך ג'ימבורי ולא תכלו לראות רגע אחד שהילדים לא יהיו בתזוזה תמידית שופעי אנרגיות ומלאי מרץ והנאה. האפשרויות השונות המוצעות לנו ההורים מאוד מגוונות, אנו נתמקד בפעילויות שניתן לבצע בסביבת הבית, בכך תוכלו ליהנות מזמן איכות עם תינוקכם בלי לזוז מהבית ובהרבה כיף.

פעילויות יצירה ופאזלים ראשונים יכולים לפתח מאוד את החשיבה והיכולות השונות בתינוקך, זמן איכות זה מעניק ותורם המון להתפתחות התינוק ולפיתוח מיומנויות רבות. חלק ממשחקים אלו הפכו להיות חלק אינטגראלי  של חבילת לידה שתינוק צריך לקבל בזמן התפתחותו. תוכלו למצוא פאזלים מעץ, משחקי השחלות והתאמות, כמובן הקוביות הנוסטאלגיות האהובות ומשחקי קופסא שונים לתינוקות.

תמיד תוכלו גם להפוך את סלון הבית למסיבה קטנה, לכולנו יש מערכת סטריאו בבית, את הדיסקים עם השירי ילדים או הדיסק און קי ודאי יש לכם מזמן, בהזדמנות זו תוכלו לגרום לתינוקכם שמחה רבה, קצת לקפוץ, קצת להזיז את הגוף, והאנרגיות יבקעו ויציפו גם אתכם. סביר להניח שתיסחפו אתם עצמכם גם למסיבה, גם שירי הילדים המוכרים יוכלו להשתלב המועדון הקטן שאלתרתם בסלון.

גם אם יצאתם לחופש כל המשפחה באחד המלונות בארץ או אפילו במלונות בחו"ל תמיד תוכלו לקחת אתכם מגוון של צעצועים ומשחקים בכדי להפוך את החופשה הזו למעט יותר אטרקטיבית לילדים, במיוחד אם מדובר בחופשה משפחתית בעונה שמקומות כמו דיסני וורלד או פארקים אחרים אינם זמינים לכם (בחורף)

אם באומנות עסקינן, מלבד הציורים שילדים אוהבים לצייר ולחרבש בעזרת צבעים ודפים ביד חופשית או בעזרת דפי צביעה, אפשר לשדרג זאת לציורים על הקירות באמבטיה. רגע, לא צריכים להיבהל, יש אחלה ערכות צבעים וטושים שמיועדים לשימוש בחדר האמבטיה ונשטפים בקלות רבה מאוד, בשביל תינוקך זה יהיה יותר מסתם אמבטיה עם מים חמים, זה יהיה אמבטיה אומנותית ומלאת צבעים וציורים.

לילדים גדולים יותר, הפלסטלינה והבצקים המיועדים ליצירה יהיו חוויה מעניינת, ילדכם יפיקו יצירתיות והנאה רבה בפעילות זו. כן, גם פה אתם עשויים למצוא עצמכם שקועים ביצירות יחד עם ילדכם, תמיד כיף לשחק בפלסטלינה. עם הגיל היצע האפשרויות רק גדל, ישנם אינסוף אפשרויות שבאמצעותם תוכלו לארגן פעילויות לקטנטנים בבית ולבסוף גם לגרום להם הנאה רבה, וגם לבלות זמן איכות אמיתי עם ילדכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה