יום שישי, 11 בפברואר 2011

חוגי אנגלית לילדים – הנאה ורכישת שפה

חוגים לילדים הם דבר מבורך, כפי שתדע לומר לכם כל אמא צעירה. חוגים מעשירים את עולמו של הילד, מעניקים לו הזדמנות ליצור קשרי ידידות עם ילדים נוספים וגם לא פחות חשוב – נותנים להורים עוד כמה שעות חופשיות בשבוע לעסוק בעניינים שלהם. קיימים כיום ברחבי הארץ חוגים רבים ומגוונים עבור ילדים, כאשר אחד מסוגי החוגים הפופולאריים ביותר הם חוגי שפות בכלל, וחוגי אנגלית בפרט.

הסיבה העיקרית אשר הופכת את חוגי האנגלית לילדים לאטרקטיביים ופופולאריים כל כך היא כי הם משלבים בין כמה יתרונות שונים. כמו חוגים אחרים, גם הם מהווים מסגרת חברתית חיובית ומהנה עבור הילדים אשר זוכים להכיר חברים חדשים ולבלות את שעות אחר הצהריים מחוץ לבית ולא מול הטלוויזיה או המחשב, גם אם ילדנו נהנה לצפות ב- 360 - תכנית תחקירים. אך בשונה מחוגים רבים אחרים, במסגרת חוגי אנגלית רוכשים הילדים ידע חיוני רב, אשר מהווה יתרון עבור כל ילד – רכישת השפה האנגלית. בדומה לסאמר סקול, גם בחוגי אנגלית רבים שמים דגש על לימוד אנגלית תוך כדי אינטראקציה בין הילדים, כך שהאווירה הכללית היא פחות של לימודים ויותר של התאספות חברתית, מה שמגביר כמובן את מוטיבציית הלמידה של הילדים. עם זאת, בין אם מדובר בחוגי אנגלית, סאמר סקול או מסגרות דומות אחרות, המדריכים והמורים בחוגים אלו נוטים להקפיד על קצב התקדמות מסוים בחומר הלימוד, על מנת להבטיח כי הילדים אכן יפיקו מאותו חוג את מה שהם אמורים להפיק.

כך, משלבים חוגי האנגלית השונים בין שני העולמות החשובים הללו – פנאי ולימודים. בעצם, על ידי שילובם יחד מקבל הילד מסגרת חדשה, אשר אינה בית הספר מצד אחד, וגם לא הבית מצד שני. מדובר בשילוב אולטימטיבי בין מסגרת לימודים למסגרת חברתית בה הילד קודם כל נהנה, ורק אחר כך לומד. צורת למידה זו הוכחה כבר מזמן כאפקטיבית ביותר, למעשה הרבה יותר אפקטיבית ממרבית מסגרות הלימוד הקונבנציונאליות דוגמת בתי ספר רגילים. מלבד זאת, כפי שכבר ציינו, אחד היתרונות כאן הוא דווקא בצד של ההורים, אשר זוכים לעוד כמה שעות חופשיות בשבוע בשעות אחר הצהריים – מצרך נדיר ומבוקש מאוד על ידי כל זוג הורים צעירים.

לכן, הרשמת הילד שלכם לחוג אנגלית היא אחד הצעדים החכמים והמועילים ביותר שאתם יכולים לעשות, גם עבורו וגם עבורכם. עבור מידע רב נוסף אודות חוגים בכלל וחוגי אנגלית בפרט ניתן לחפש באתר זה, המרכז בתוכו מידע רלבנטי רב, או לערוך חליפוש קצר וקולע באחד ממנועי החיפוש הגדולים. בהצלחה...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה