יום חמישי, 17 בפברואר 2011

לא רק מה שחשבנו..

אופניים הם ממש לא מה שחשבנו עליהם בעבר, הם לא רק כידון, כסא וזוג גלגלים, הם לא רק משחק רכיבה לילדים...
רכיבה על אופניים, היא חוויה שלמה לילדים ולמבוגרים כאחד ולרכיבה על האופניים משמעות ותרומה רבה להתפתחות של הילדים ולשמירה על אותם האלמנטים כאשר אנו מבוגרים. לא לחינם סרטי תדמית של חברות נעליים מפורסמות, כגון: נייק, ניו באלאנס ועוד, משתמשות באופניים כדוגמה לחיים בריאים וספורט מומלץ.

למה כדאי להצטרף לחוגי אופניים?


התרומה של חוגי אופניים לילדים ולמבוגרים רבה ומומלץ היום להצטרף לאחד מהחוגים המוצעים לכך, לרכיבה קבוצתית יתרונות רבים והיא מעודדת את הילדים ואת המבוגרים להמשיך ולהתחזק ובעיקר החוג משמש כמסגרת לפעילות ומעודד להמשיך ולא לנטוש..
הרכיבה תורמת להתפתחות המוטורית של ילדים, מחזקת את שרירי הרגליים, את שרירי היציבה- שרירי הגב והבטן וכן את האחיזה בידיים ואף מסייעת במניעה של בעיות רפואיות כדוגמת דליות ברגליים.

הרכיבה מפתחת ומחזקת את שיווי המשקל לילדים, שומרת עליו כאשר אנו מבוגרים ומחזקת אותו שוב כאשר אנו קצת יותר מבוגרים.. כך שחוגי רכיבה מומלצים לכל גיל כל עוד אין מניעה רפואית כלשהיא.
הרכיבה מפתחת את יכולת העמידה במאמצים, הסבולת האירובית- מערכת הלב והריאות, מפתחת את שרירי הנשימה, וכן מפתחת גם את הסבולת האנאירובית של השרירים- כלומר את היכולת שלהם להפעיל כוח במרחקים קצרים, כמו הכוח הנדרש לנו למשל בזמן רכיבה במשטח תלול, בעליות וכדומה.

פרט לכך שרכיבה על אופניים מפתחת ומחזקת את מכלול מרכיבי הכושר הגופני של כולנו, הפעילות הגופנית בזמן הרכיבה תורמת להפרשת הורמונים במוח האחראים לתחושות טובות, תחושת סיפוק ותחושת מצב רוח מרומם. התרומה הנוספת שייכת לכך שהפעילות נעשית בשטחים הפתוחים- תלוי ובהתאם לגיל ולאיכות הרכיבה, באוויר הצח, מה שמוסיף, לעורר ולשפר את מצב הרוח.

הפרעות קשב וריכוז- בזמן הרכיבה יש צורך רב להתרכז בדרך, לשים לב למכשולים, לשמור על הערנות ובשמירה על שיווי משקל תוך מודעות. לכל אלו תרומה רבה בשיפור יכולת הקשב והריכוז של הילדים מה שתורם בהמשך לספסל הלימודים ולחיים בכלל.

חיזוק הביטחון העצמי- שיפור הכושר האישי, ההימצאות בקבוצה תוך מעורבות הדדית, תחושת ההצלחה ברכיבה וברכיבה למרחקים ארוכים.. כל אלו ועוד תורמים לדימוי העצמי של ילדינו ושל כולנו.
בחוגים לרכיבה יש שימת דגש לכל אלו והוספת אלמנטים בהתאם לאופי הקבוצה, חבריה, גילאים, מטרות ועוד.
ערך מוסף הקיים בחוגי רכיבה הוא היכולת לרכוש ציוד יד שנייה ובכך גם לחסוך בעלויות של המשפחה. אופניים יד שנייה טובים ואיכותיים לא פחות מחדשים, ובהחלט ניתן להסתפק בהם בהתחלה ואולי אף בהמשך הדרך..
רכיבה נעימה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה