יום שלישי, 15 במרץ 2011

חוג זומבה

מה הטרנד הכי לוהט כיום, כזה שאלפי אנשים ברחבי הארץ נסחפו אחריו, נשים וגברים, מבוגרים וילדים, מצפון ועד דרום? מי שאמר זומבה צדק. בשל בעיות תקציב אין פרסים לזוכים.

כמו גשם באמצע אוגוסט הגיע אלינו הזומבה כמעט משום מקום וגרם לעם ישראל, שהתרגל לרבוץ על הספה מול "האח הגדול", לנענע את הישבן בקצב הסמבה. סביר להניח שגם האנשים שהחליטו לייבא את הריקוד הקצבי ממדינות אמריקה הלטינית, לא האמינו בחלומם הפרוע ביותר שהוא יתפוס כל כך חזק אצל העם היושב בציון.

לאדם היחיד במדינה שלא יודע, נספר שזומבה הוא אימון המשלב מוסיקה לטינית עם תנועות ריקוד אירוביות. התוצאה – אימון קצבי, דינאמי, מהנה, וכזה ששורף מאות קלוריות (500-800 קלוריות, ליתר דיוק). שווה, לא? אגב, משמעות המונח זומבה הוא לזוז מהר ובכיף. תודו שאתם מרגישים חכמים יותר גם אם אין לכם תואר ראשון.

בחוג או שיעור זומבה ניתן ליהנות ממגוון רחב של סגנונות ריקוד, החל מסמבה (השליט העיקרי), צ'ה צ'ה, רומבה, טנגו, פלמנקו, קליפסו, היפ הופ, ריקודי בטן, מרנגה ואחרים. כמעט אין סגנון ריקוד קצבי, קליל וקל ללימוד שלא ניתן למצוא במהלך ריקוד הזומבה.

אז אם גם אתם מיואשים מהצמיגים החדשים שנולדו לכם על הבטן, ובכל אימון אירובי שניסיתם להתמיד כמו ספינינג או ריצה הפסקתם אחרי פעמיים כי פשוט לא נהניתם ממנו, וכבר התחלתם לחשוב על ניתוחים פלסטיים, שאיבת שומן ומה לא, זומבה הוא בדיוק בשבילכם. שילוב אופטימאלי בין הנאה לתוצאות.

חוג זומבה מציע לימוד התנועות במקביל לאימוני זומבה לכל דבר ועניין. התנועות בסך הכל פשוטות למדיי ללימוד, ואחרי שלושה – ארבעה שיעורים, החוג הופך מ-70 אחוז הנאה ו-30 אחוז לימוד, למאה אחוז הנאה טהורה נטו. אה כן, ושריפת שומנים.

מגפת הזומבה הולידה גם עשרות חוגים שכאלה, ככה שאם קיים אצלכם החשש שמא תאלצו להיפרד מחצי מיכל דלק כדי לרקוד, אז כנראה שזה לא המצב.

מה לגבי הגברים שביניכם? לכם רצינו לספר שאם בחודשים הראשונים של ביקור הזומבה בארצינו הקטנה 95% מהנוכחים בשיעור היו נשים, הרי שכיום יותר ויותר גברים נהנים גם הם מהאימון המפרך. היחס כיום עומד על בסביבות 80-20, והיד עוד נטויה. קורסים של ריקוד היו ונותרו נשיים ברובם, אבל זומבה זה קודם כל ספורט, ורק אחרי זה ריקוד. אל תשכחו שפעם גם ספינינג היה נחשב מעוז נשי בלבד, וכיום המצב שם די מאוזן. מה קרה, רק לנשים מגיע להיות רזות וחטובות?

חוג זומבה כולל מפגשים חד או דו שבועיים בני שעה, המתחילים בחימום קצר, עוברים לשיעור עצמו הכולל לימוד תנועות חדשות ותירגולים, ומסתיים במתיחות והרפייה. באמצע האימון ישנה הפסקה קצרה.

אז אם אתם מחפשים משהו קצת שונה, שימריץ לכם את הדם ויפחית את השומנים, זומבה זה הדבר בשבילכם, אימון נעים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה