יום רביעי, 16 במרץ 2011

בואו לשחק

יש דברים בחיים שעושים בשביל הכיף. יש דברים שעושים בשביל הכסף. וביניהם, יש גם כמה דברים שעושים בשביל הנשמה. בכולנו טמון הצד החבוי שמחכה להתפרץ, להתבטא בדרך כלשהי. אצל רבים מאיתנו הדרך הזאת היא משחק.

יש אנשים שהפכו את המשחק למקצוע, אבל זה ממש לא חייב להיות ככה. אם עמוק בפנים אתם יודעים שאתם לא תהיו הכוכבים הבאים של הוליווד, זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על החלום. גם עם הבמה של ה"קאמרי" לא תכיר אתכם מקרוב, זה עדיין לא אומר שאי אפשר ליהנות ממשחק בהצגה קהילתית קטנה. קורס למשחק בהחלט יכול להיות משחרר הנפש הרשמי שלכם. חוץ מזה שבתעשייה יש אלפים שעושים את עבודתם נאמנה בתפקידי משנה שונים. מה רע?

מדובר בקורס שנועד בראש ובראשונה להנאה, אם כי הוא משלב בין השאר גם הכשרה ולימוד. ניתן למצוא קבוצות לימוד למתחילים, אך גם לכאלה בעלי ניסיון כלשהו בתחום הרוצים לשפר, ולהעשיר את הידע שלהם, ולפתח אצלם משהו שלא היה קודם, ואם נשאר מקום לקצת כיף, אז בכיף. אמנם הכשרון הבסיסי למשחק הוא משהו מולד, אבל תתפלאו לגלות כמה אפשר לשפר עניין זה.

קורס משחק עוסק בלא מעט נושאים אשר עיקריהם הם הכנה לאודישן, עמידה על במה, עבודה מול מצלמות ועוד. אחד העניינים החשובים הנלמדים בקורס הוא שפת הגוף, אשר מהווה נדבך חשוב בכלל בחיים שלנו, ובפרט כשמדובר במשחק מול מצלמה או על במה. קורס משחק עוזר לפתח את העניין הזה, להיות מודעים אליו, ולא תאמינו כמה הוא ישפר את התקשורת הלא-מילולית שלכם, דבר שיסייע לכם בחיים.

מה עוד אפשר למצוא בקורס משחק? לימוד תיאורטי ומעשי של שפת הקולנוע, אפיון דמויות – עניין המהווה מרכיב בסיסי חשוב ביכולת משחק איכותית, אימפרוביציות – שלבורים שביניכם נסביר שהכוונה היא לאלתור, כלומר, יכולת משחק בלי טקסט כתוב או הכנה מראש. עוד יילמדו עבודה על סצנות – מונולוגים ודיאלוגים, עבודה על דמויות, עבודה על טקסטים, מאחורי הקלעים, הכנות להופעה וכו'.

כאמור, קורסי משחק אמורים לגרום הנאה וככאלה הם משתלבים בחיים ולא מפריעים להם. לכן, במרבית המקרים, יתקיים שיעור למשחק פעם בשבוע, למשך מספר חודשים. במרבית קורסי המשחק יופיעו שחקנים מוכרים מהתעשייה, עניין שתמיד מוסיף נדבך מהנה ומקצועי לקורס.

עלות קורס שכזה נעה לרוב בין 1,500 ל-2,000 ש"ח, עניין שעשוי להשתנות בהתאם למשך הקורס וגורמים נוספים. אבל בינינו, בשביל להגשים משהו שאתם כל כך רוצים עמוק בפנים, כסף הופך לעניין משני למדיי.

תוכלו למצוא מידע רב על קורסי משחק באתר "לימודי" ואתרים נוספים. אנו מזמינים אתכם לבחור את זה המתאים לכם, ולהעניק סיפוק אמיתי לנשמה שלכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה