יום שלישי, 24 במאי 2011

טוב שף טוב משמן טוב – חוגי בישול על קצה המזלג

על אש קטנה – חוג בישול למתחילים


אוכל טוב מתקשר בצורה כמעט אוטומטית עם זכרונות חמים של ילדות ותמימות. אולי זה בגלל שממרחק השנים הכל נראה טוב יותר, אולי בגלל שהסטנדרטים שלנו כילדים בנושאי אוכל לא היו גבוהים במיוחד ואולי בגלל שהאמהות והסבתות שלנו אכן השקיעו בסירים את מלוא זמנן והידע שלהן. כיום, כשהכל תובעני כל-כך והחיים נראים כמו מסלולי טיול למיטיבי לכת, בישול גורמה או בישול בכלל הפכו להיות משימות השמורות לאירועים חגיגיים. כך קורה שדור שלם של אמהות מוצאות עצמן תוהות איך להעשיר את הרפרטואר הקולינארי שלהם, רווקים תאבי אוכל ביתי מחפשים מי שילמד אותם מקצת מרזי הבישול ומחזרים רומנטיים שרוצים להפתיע בארוחה משובחת תוהים איך לעזאזל עושים את זה.

חוגי בישול למתחילים מבקשים לתת מענה למי שרוצה להתנסות ולהכיר טעמים חדשים. קורסי הבישול השונים מציעים טיולים למחוזות גסטרונומיים מוכרים וחדשים ומתאימים לכל אחד המבקש לדעת לבשל. בסדנאות נלמדים נושאים כמו בישול ביתי, בישול גורמה ועוד. מעבר למתכונים ולמאכלים, הקורסים מעניקים כלים להבנת תהליכי וסוגי בישול. העמקת הידע וההבנה של תהליך הבישול במישור התיאורטי יכולה לפתח יכולות שיבואו לידי ביטוי לא רק במתכונים המסוימים הנלמדים במסגרות הסדנאות עצמן.

שף משפחה


מי שמתעצל לכתת את רגליו לחוג בישול, למצוא חניה ולשוב הביתה עם מתכון כתוב על דף מוכתם בשמן זית, רק כדי לגלות שאין לו מושג איך ליישם את מה שלמד בסדנא, יכול לארח בביתו אחד מהשפים בעלי השם שמציעים את שירותיהם. זה אולי אינו ישים כפתרון יומיומי לארוחת צהריים, אבל בתור הפתעה ליום-הולדת, אטרקציה למסיבה בחוג חברים מצומצם או סתם פינוק חד-פעמי, ביקור כזה יכול להיות חוויה מעניינת למדי. השף שיגיע יוכל לבשל בפני האורחים או להעביר לכם קורס בישול פרטי במהלכו תוכלו לדמות שאתם אלה שניחנתם בכשרון הבישול המופלא והשף רק ניצח קלות על המבצע.

רודפים אחרי הרדופים – קורס בישול צמחוני


למי שמסרב לאמץ את האומצה כדרך חיים ומבקש ללמוד איך לרקוח תבשילים טעימים, מוצעים שלל קורסים לבישול צמחוני. הדבר החשוב בבישול צמחוני, בעיקר כשמדובר בילדים, הוא בניית תפריט עשיר ומזין, תוך הקפדה על שימוש בכל אבות המזון שיספק לגוף את כל צרכיו. מאחר שצמחונים נוטים לעיתים לסבול מחוסרים שונים, יש משמעות מיוחדת בבישול הצמחוני לתפריט עשיר בקטניות ובחלבונים. בקורסי הבישול הצמחוני מקבלים הטבחים שבדרך כלים להרכבת ארוחות העונות לצרכים אלה. בנוסף, ישנם קורסים העוסקים בבישול צמחוני בסגנון מסוים כמו בישול צמחוני הודי .

חותכים עניין


מעבר לשלל הקורסים והסדנאות המבטיחים להכשיר אתכם להכין את ארוחת החלומות, ישנן סדנאות המתמקדות בנושאים הטכניים של המטבח כמו סדנת אומנות חיתוך. אחרי העשרה מקיפה שכזאת, לא נותר אלא להרשם לעונה הבאה של מאסטר שף...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה