יום חמישי, 2 ביוני 2011

קבלת החלטות מצבי לחץ - סדנה לכל אחד

אחד הקשיים שכל אדם מתמודד איתו במהלך חייו הינו גורם "הלחץ. אצל כל אדם הטריגרים הם אחרים, אך כולנו בשלב כזה או אחר מרגישים לחוצים, מבולבלים, לא החלטיים ובעיקר עצבניים וחסרי מנוחה. לפעמים מצבי הלחץ כל כך מתוחים או טעונים עד שהם מדירים שינה מעינינו או גרוע מכך.

בארץ קיימות מספר סדנאות מודעות, אשר מלמדות אותנו טכניקות שונות להתמודדות עם מצבי הלחץ האלה, זיהוי מוקדם של מצבים אלו ומענה מיידי. הבעיה במצבי לחץ היא שאנו מאבדים את הערנות שלנו בתוך הסיטואציה ואז הלחץ שולט עלינו ולא אנחנו עליו, הגברת המודעות בעזרת טכניקות שונות בכדי ליצור ערנות במצבי לחץ יכולים לתת לנו את הכלים להתמודדות טובה יותר תחת מצבים מלחיצים בהם היינו מאבדים את השליטה.

כמו כן מגוון הטכניקות השונות להעצמה אישית, ייעוץ אירגוני, שיפור התפיסה העצמית. גם כן יכולים ליצור ערנות במצבי לחץ, כך שסדנאות המודעות הנן כלים נהדרים להתמודדות עם מצבים כאלו גם אם הסדנה עצמה אינה ממוקדת ישירות על התמודדות עם מצבים כמו אלו. יצירת מודעות, או ערנות בתוך החיים שלנו תסייע גם באבחון מקדים למצבים כאלו.

שיטות כמו, האור הלבן, קייטי בירון, הומניקיישן וסדנאות אחרות יכולות לסייע לנו ביצירת ערנות והתמודדות עם מצבים מלחיצים, כמו כן פתירת בעיות אחרות או חששות לא פתורים שיש לנו במצבים שונים בחיינו, ואנו יכוים לקבל את הכלים להתמודד טוב יותר עם החיים. לכולנו יש מצבים בהם הערנות שלנו נשמטת ואנו מתחילים להכניס לחץ ומתח לחיינו, היום אנו יכולים לטפל בכך והעלות אינה משמעותית כל כך.

רוב הסדנאות מתרכזות באיזור של תל אביב, אם כי יש סדנאות המתרחשות בסביבות מעט יותר פסטורליות ורגועות, במושבים הקרובים יותר לטבע, צפונה בארץ. כך או כך אין זה משנה מהי השיטה שתבחרו, העיקר שתקחו את עצמכם לשלב הבא ותצליחו ליצור ערנות במצבים בהם אתם "מאבדים" את השליטה ומתח ולחץ נכנסים לשיגרת חייכם.

חשוב לזכור שגם ללא סדנאות מודעות, המזון, שיגרת החיים ושעות השינה שלנו הן גורם מכריע ביצירת לחץ ומתח בחיינו, אם התזונה שלנו אינה מאוזנת, אנו לא ישנים בצורה מסודרת ומכניסים לחיינו שיגרה לחוצה ועמוסה סביר שמצבי לחץ ומתח יופיעו לעיתים קרובות.

איזון הפעולות הללו, והפגת המתחים השונים בשיגרת החיים שלנו חשובה מאוד, כמו כן הטמעת שיגרה מעט בריאה יותר, רגועה יותר ובעלת שעות שינה מסודרות. בהצלחה !

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה