יום חמישי, 2 ביוני 2011

חוג שחיית תינוקות

חוג שחיית תינוקות הינו אחד החוגים הנפוצים והפופולאריים בזמן האחרון, כולנו נרצה שהילד שלנו ידע לשחות, ואנו יכולים לעשות זאת כבר מגיל מאוד קטן (אפילו אם הילד עדיין זוחל ואינו הולך). ישנן מגוון של מקומות המציעים את החוג הזה, אז שימו את הילד בעגלת התינוק, ותגיעו ! זה שווה !

החוג מתבצע ביחד עם ההורים, הילד לומד להתרגל לסביבת המים, לומד לשמור על שיווי משקל וקואורדינציה, וכמובן מחזק את הקשר עם ההורה (הפעילות נעשית עם ההורים במים מחוממים לטמפרטורה  של 33 מעלות , בריכה מחוממת ונעימה ובהדרכה צמודה). הבריכות מותאמות בהתאם לתקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות.

מחקרים שונים הוכיחו שפעילות התינוקות בגיל 3 חודשים בסביבה של מים ביחד עם ההורה מסייעת להתפתחותו, הן פיזית והן מנטלית, כמו כן המדריכים בחוגים אלו בדרך כלל,בוגרי וינגייט. עם ידע מתקדם ומקצועי בתחום. הילד לומד להתרגל לסביבה של המים ומחזק את הקשר עם ההורה, כמו כן מתפתח טוב יותר ופעילות זו מסייעת לו לישון טוב יותר לאחר מכן (מה שיתן להורים מעט שקט).

בחודש הראשון של החוג, ישנו חודש הסתגלות, הילדים מסתגלים למדריכים, לשירים ולמשחקים, לסביבה המיימית. לאחר חודש ראשון של הסתגלות, ממשיכים לעבוד על התרגילים, שיפור שיווי המשקל, שיפור הביטחון העצמי של הילד במים ותרגילים מחזקים נוספים. רק לקראת סוף החודש השני הילדים לומדים "צלילה" או יותר נכון הכנסת הפנים למים והסתגלות לסביבה המימית.

הילד לומד לשלוט על הנשימה שלו, לבצע את התרגילים השונים והכול עם המון אהבה, מוזיקה ושירים. ההפעלות נעשות תחת הדרכה צמודה ובהתאם לתוכנית ידועה מראש, כל יל וקצב ההתקדמות שלו. תמיד שמים דגש על שיפור הביטחון העצמי של הילד בסביבת המים, שיפור הקואורדינציה ושיווי המשקל במים, ומגוון תרגילים מחזקים המסייעים לילד להתפתח ולחזק את הקשר עם ההורה שאיתו.

עד גיל שנתיים מכינים את הילד לדבר האמיתי, ולאחר שעבר את גיל שנתיים מלמדים אותו שחייה של ממש, לאחר הסתגלות כה ארוכה לסביבת המים הילד לומד לשחות בצורה יעילה יותר, לאחר שכבר התרגל לסביבת המים ומרגיש בטוח לחלוטין.

יש הורים הדואגים לתינוק במהלך החוג, ישנו חיתול מיוחד שניתן להכנס עימו למים כך שאין מה לדאוג לגבי חיתולים ומוצרי תינוקות שונים שיכולים להיהרס במים, מה שחשוב הוא שיהיה להורה פנאי, ורצון להיות עם הילד באחת מהחוויות הכי טובות ומפתחות שהוא יכול להעניק לו, חוג שחיית תינוקות מהווה את אחת הפעילויות הכי מקרבות ומחזקות של הורה לילדו, וכמו כן מעניק יכולת יעילה מאוד לילד בעתיד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה