יום שני, 27 ביוני 2011

חוג רובוטיקה

אחת השאלות המסקרנות ביותר של המין האנושי במאה ה-21 מכוונת לעתיד ולאיך החיים ייראו פה בעוד 100 שנה, אלף שנה ואולי אפילו יותר. על כל מדען וחוקר שטוען שמכוניות עפות יאיישו את השמיים, יש את אלו שחושבים שעל כל אדם אנושי, יהיה לפחות חמישה רובוטים בעולם.

אומרים שהם יעשו הכול, יהיו להם תכונות אנושיות, אולי אפילו הם יוכלו להרגיש, להיות עצובים ושמחים. אבל עד שזה יקרה, בוא נסתפק בינתיים בחוג שלא מפסיק לתפוס תאוצה – חוג רובוטיקה.

עם כל הכבוד לקראטה, אומנות וכדורסל, כשבאמת תרצו לתת לילד שלכם חוג שיעשיר את הידע שלו ויגרום למחשבה שלו להיפתח לכיוונים רצויים, חוג רובוטיקה יכול להיות תשובה מצוינת.

חוג רובוטיקה מתקיים במספר מקומות בארץ. בעקרון, אדם בכל גיל רשאי להירשם לחוג, אם כי הוא מומלץ בעיקר לילדים ובני נוער בגילאים 8 עד 16. אמנם, כמובן שאין "תנאי קבלה" או מבחני מיון, אבל בהחלט ניתן לומר שקהל היעד שלו הוא צעירים שאוהבים להרכיב, לפרק, לחקור ולגלות. סקרנות היא חלק בלתי נפרד מחוג רובוטיקה. אם אצל הילד שלכם קיימת קמצוץ של סקרנות, חוג רובוטיקה הוא בהחלט המקום שיהפוך את זה לשפע.

בדיקות שנערכו לחניכים בחוג לפני תחילתו ואחריו, גילו שיפור משמעותי בתחומים רבים הקשורים ליצירתיות, מיומנויות של חשיבה טכנולוגית, התעוררות של סקרנות אינטלקטואלית ועוד. הילדים ובני הנוער מתרגלים תכנון עבודה, סבלנות והתמדה, חוג רובוטיקה משמש צעד ראשון לעולם המדע, ורבים מלומדי תחום המדעים התחילו כחניכים צעירים בחוג רובוטיקה.

"אני זוכרת את הילד שלי לפני החוג", מספרת זיווה, אם לילד בן 9 מראשון לציון. "סגור, מרוכז בתחביבים שלו ולא נפתח לסביבה. "חוג רובוטיקה שינה אותו. הפך אותו לפתוח, חברותי, סקרן. מי האמין שחוג פשוט של מספר שבועות ישנה אותו ככה?".

אז מה לומדים בחוג רובוטיקה? בחוג מספר נושאים מרכזיים. העיקרי הוא עולם המכניקה על שלל תתי הנושאים שבו. כמובן שגם נושא הרובוטיקה, תהליכי חשיבה, מתמטיקה, תכנות ועוד. הלימוד בחוג רובוטיקה הוא רובו ככולו מעשי. לא צריך לקרוא ללא הפסקה ספרי פסיכומטרי ולא חוברות תרגול. עושים ולומדים.

אבל עזבו אתכם ידע והכשרה, חוג רובוטיקה, בשונה מלימודי תעודה, איננו מעניק אסמכתא. החוג כיפי, הילדים נהנים, הם מחכים לזה, מתבאסים כשהוא נגמר, וזה, רבותיי, שווה את הכול.

חוג רובוטיקה נמשך בין חודשיים לארבעה וכולל לרוב מפגשים חד שבועיים בין שעתיים ל-3 שעות. פתיחת חוג מותנית במרבית המרבים במספר משתתפים מינימאלי.

עלות חוג רובוטיקה נעה סביב כמה מאות שקלים. כסף קטן לעומת ההנאה והתרומה של החוג לילד שלכם.

אז תעשו לילד שלכם קצת שמח, ותעשו לעצמכם קצת נחת. רישמו אותו לחוג רובוטיקה. ההנאה כלולה במחיר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה