יום שלישי, 28 ביוני 2011

חוגים לילדים – יש לקחת בחשבון שיקולי הסעות

חוגים, סדנאות ואטרקציות שונות לילדים הם דבר מבורך ביותר, הן עבור הילדים עצמם והעשרת עולמם האישי, והן עבור ההורים אשר יכולים לזכות לעוד כמה שעות של שקט, כאשר הם יודעים כי הילדים שלהם נהנים ומעשירים את עולמם בחוג כזה או אחר.

עד כאן הכל טוב ויפה – בישראל ישנם אינספור חוגים, סדנאות ואטרקציות שונות עבור ילדים מכל הגילאים השכם וערב, וכולם נהנים מכך. אך עבור הורים רבים לעיתים מתעוררת בעיה בהקשר של אותם חוגי אחר הצהריים לילדים – הסעות.

איך מביאים את הילד לחוג? מה קורה אם ההורה השני בדיוק לקח את הטויוטה אוריס המשפחתית לעבודה? מה במידה ואחוג נמצא שעה נסיעה ממקום המגורים? האם גם אז שווה להשקיע בו ולהסיע את הילד הלוך וחזור, לבזבז כך הרבה כסף וזמן? התשובות אינן חד משמעיות, אך עבור הורים צעירים באשר הם, חשוב לדעת – ישנם פתרונות רבים למצב, כך שאפשר להיות מעודדים...

הסעות משותפות בטויוטה המשפחתית


הסיבה העיקרית לכך שאתם לא צריכים לחשוש ויכולים להיות בטוחים כי ניתן יהיה לספק לילדים שלכם את כל החוגים והאטרקציות שהם רוצים ולהעשיר את עולמם, תוך כדי התמודדו ראויה ויעילה עם בעיית ההסעות, היא פשוט מפני שאתם לא לבד – ישנם עוד אינספור הורים אחרים מסביבכם עם אותה בעיה בדיוק. כידוע, כאשר אנשים רבים סובלים מאותה הבעיה, הפתרון בדרך כלל נמצא במוקדם או במאוחר.

פתרון אפשרי אחד הוא כמובן הסעות משותפות לחוגים כאלו ואחרים. כל מה שאתם צריכים זה למצוא עוד כמה ילדים למשפחות המתגוררות קרוב אליכם יחסית, ולחפש את הילדים המתעניינים באותם חוגים כמו הילד שלכם. ארגון הסעות משותפות, כאשר מדי שבוע הורה אחר מתנדב למשימה, הוא פתרון פשוט, אלגנטי, בטוח עבור הילדים ואפקטיבי מאוד עבורכם – במרבית השבועות (כל הזמן מלבד לתורות שלכם...) ייקחו את הילד שלכם מהבית ויחזירו אותו בשלום, ואתם תוכלו להתפנות לעיסוקכם לכמה שעות. כך, פעם בכמה שבועות, כאשר מגיע תורכם, עולים על הטויוטה אוריס המשפחתית, אוספים את כל החברים, ונוסעים לחוג.

מלבד להסעות משותפות, ניתן כמובן למצוא עוד פתרונות שונים ויצירתיים. במידה וישנם מספיק ילדים, ניתן לשלם מעט יותר ולארגן הסעה מסודרת לחוג. פתרון זה אינו מקובל על כולם, אך אם חושבים עליו מעט, מגלים כי מדובר בפתרון יעיל ונוח מאוד.

פתרון אפשרי נוסף הוא פשוט לנסות ולבחור עבור כל הילדים במשפחה (במידה ויש כמה) חוגים רבים באותו יום, וכך להקדיש פשוט יום אחד בשבוע לחוגים. בימים אלו תביאו אותם לחוגים, ותעבירו את הזמן עד שהחוג נגמר, אולי עם המחשב הנייד באיזה בית קפה קרוב... בסיכומו של דבר, חוגים הם דבר מבורך עבור ילדים. שווה להתמודד עם בעיית ההסעות, על מנת לאפשר להם ליהנות ולהעשיר את עולמם בצורה כזו...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה