יום ראשון, 26 ביוני 2011

סדנאות צחוק

צחוק מרפא את הגוף והנפש. זו התורה כולה העומדת מאחורי סדנאות הצחוק. כולנו מכירים את הביטוי סדנת צחוק אך ספק אם חשבנו לעומק על מה שקורה לנו כאשר אנחנו צוחקים, ואת הסיבות לכך שסדנאות צחוק הפכו להיות כה פופולריות בישראל בפרט ובעולם כולו.

בסדנת צחוק המשתתפים פוצחים בצחוק גדול שלא נובע מבדיחה שמישהו סיפר או מכל דבר מצחיק אחר שקרה בסביבתם, אלא מתחילים לצחוק ללא סיבה, ממש מכריחים את עצמם לפתוח בצחוק מתגלגל, מה שהופך בסופו של דבר לצחוק אמיתי בזכות רפלקס הצחוק המופעל בכוח. הצחוק של האחד סוחף את השני וכולם מוצאים את עצמם צוחקים יחד ללא שליטה על הצחוק.

סדנאות צחוק נועדו למשפחות שרוצות לצאת קצת מהשגרה ולראות אחד את השני במצב אופטימי ומשמח יותר מבחיי היומיום, למסיבות רווקים ורווקות כדרך בילוי וגיבוש מהנה לפני החתונה, סדנאות צחוק מתאימות גם לקבוצות של עובדים, מהעובד הפשוט ביותר ועד קבוצות מנהלים, בכל דרג יש לצחוק אפשרות לגבש, לגרום להנאה גדולה וליציאה מהשגרה. סדנאות אלה הן רעיון מקורי לימי הולדת, בר מצווה או כל אירוע שבו המשתתפים רוצים לעשות משהו קצת אחר ושונה מהבופה והקפה הרגילים...

למי זה מתאים?


סדנת צחוק מתאימה לכולם. מה שמשותף לכולנו ללא יוצא מן הכלל, רופא מדופלם, סטודנט שסיים לימודי קרימינולוגיה או לימודי משפטים, אחות, מורה, תלמיד, אמא או אבא, צעיר וזקן, גבר או אישה – כולנו צוחקים מדי פעם, והיינו רוצים, גם אם אנחנו לא מודעים לכך – לצחוק לעיתים קרובות יותר.

הצחוק משחרר חומרים שממריצים אותנו, גורמים לנו לתחושה של שלווה וסיפוק, הצחוק מרפא, גורם לנו לשכוח מכאב פיזי או נפשי, ובקיצור – אחת התרופות הטובות ביותר ואחד הדברים שמקדימים תרופה למכה בצורה הטובה ביותר. כל סקר יראה לכם שמי שצוחק לעיתים קרובות יותר הוא אדם מאושר יותר, אדם שמגדיר את חייו שטובים יותר ובקיצור – אדם שטוב לו יותר.

לא כולנו צוחקים בטבעיות, ולא לכולנו הצחוק בא בקלות, ובדיוק בשביל זה נועדו הסדנאות שמכריחות אותנו, גם את הסקפטים ביותר מביננו, לצחוק ולהשתחרר. בשלב מסוים תראו קבוצה של אנשים שהקרבה ביניהם לא ברורה מאליה, צוחקים יחד בצחוק גדול ונהנים מהרגע.

הצחוק ידוע כמוריד לחץ דם, מתחים ולחצים. רופאים ממליצים על סדנאות צחוק עבור מי שסובל ממתחים, בעיות לב, טחורים ובעיות בריאותיות נוספות. בנוסף, מומלצות סדנאות אלה לנשים בתחילת ההריון.

אם יש מדינה שבה הצחוק הכרחי זו המדינה בה אנו חיים. ישראל רוויה במתחים, האזחים שאלו אנחנו צריכים להתמודד עם חדשות לא טובות מידי יום ביומו, קושי כלכלי, וקשיים נוספים שגורמים לנו לבעיות בריאותיות ונפשיות. הגיע הזמן שנעשה משהו בנידון. סדנאות צחוק יעזרו לנו לשכוח מהצרות לפחות לכמה רגעים, ואם נלמד מהן ונשליך על חיי היום יום שלנו יתכן ואפילו נביא לשינוי, אם לא בחיי כולנו אז לפחות בחיים הפרטיים שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה