יום רביעי, 13 ביולי 2011

קייטנת גלישה


בשנים האחרונות, צצו מגוון קייטנות מיוחדות בקיץ על מנת להעסיק את הילדים בחופשה ולהעניק להם ערך מוסף חינוכי ובריאותי. קייטנות מכל הסוגים והמינים: קייטנת מחשבים, שפות, כדורגל, שייט, אומנות, מדעים  ועוד מגוון קייטנות אחרות. קייטנת גלישה, נמצאת במגוון חופים בארץ היא בין הקייטנות המומלצות הקיץ. משלבת בטוחה פעילות ספורטיבית מאומצת, לימודים על גלישה, ים, גיבוש חברתי וכייף לא נורמאלי לילדים.

חופש ים וגלים

ללמוד גלישה זה לא כמו ללמוד מנהל עסקים, לימודי גלישה הם בערך חלומו הרטוב של כל ילד, במיוחד אלה שאוהבים את הים והגלים. קייטנת גלישה מספקת לילד חוויה של פעם בחיים, לו ולחבריו שבדרך כלל מצטרפים אליו אחרי שהם שומעים לאיזו קייטנה הוא הולך, בנוסף לכך לילד יש אפשרות להכיר מגוון חברים חדשים. לימודי גלישה הם כיפיים, הילדים נמצאים בים ונהנים מהגלים ומהמים הצוננים שמרעננים אותם בימים החמים של יולי-אוגוסט. היתרון הכי גדול בלימודי גלישה הוא הכושר והתרומה העצומה לבריאות הנפשית והגופנית שלהם. לא פשוט להצליח לעמוד על הגלשן בזמן הגלישה ההתרגשות מול החברים, התחרותיות ועוצמת הגלים הופכים את המשימה לממש לא פשוטה. הרצון להצליח לגלוש גורמת לילד לתחושת אחריות, ריכוז והתמדה, ברגע שהוא מצליח לתפוס את הגל הראשון שלו ולעמוד, הילד נמלא בביטחון עצום והערכה עצמית שלו ושל חבריו שרואים אותו מצליח מה שתורם להעצמה אישית שלו ומכין אותו ללימודי משפטים או כל תחום לימודים אחר. החתירה על הגלשן בחיפוש הגל, המאמץ להיעמד על הגלשן בזמן הגלישה בלי ליפול, ביצוע תרגילי גלישה עם משחקי רגליים, מספקת לילד אימון גופני לכל דבר הכולל עבודה אירובית, כוח, סיבולת ושיפור יציבות. כמו כן הילדים לומדים על תיאוריית שבירת הגלים, זרמי הגלים כדי ללמוד להתמודד עם הגלים בים. כל אלו יוצרים לילד חוויה בריאה מלאת אדרנלין שמפתחת לו את האישיות והגוף.

קייטנת גלישה-דברים שכדאי לבדוק

היום ישנם קייטנות מבוססות נישא המזכירות לי לעיתים קורסים שלמדתי במכללה, כל כך הרבה רעיונות ואפשרויות שאנו יכולים לבחור.קייטנת גלישה מספקת מגוון דברים חיוביים לחיים טובים מבחינה חברתית, נפשית ובריאותית. קייטנת גלישה גם עוסקת בספורט שיכול להיות מסוכן, לכן חשוב לבדוק את הדברים הבאים: הקייטנה צריכה להיות מבוטחת ובעלת אישור תקין ממשרד החינוך. חשוב לבדוק שהמדריכים בקייטנה מוסמכים ומיומנים בהעברת פעילויות בילדים בכול הנוגע לידע על גלישה, שחייה ועזרה ראשונה. חשוב לבדוק שקבוצות הלימוד קטנות כך שכל ילד יקבל את כל תשומת הלב בזמן הפעילות, על מנת שבשום אופן לא יפגע או יטבע. מבחינה בטיחותית, כדאי לבדוק שציוד הגלישה תקין, בטוח ויעודי לילדים. חשוב שהקייטנה תיערך במים רדודים וקרובים לחוף, בחוף מוכרז וקרוב לסוכת המציל. חשוב שתהיה הקפדה על הימנעות יתר מחשיפה לשמש, רצוי שהקייטנה תסתיים לפני שתים עשרה בצהריים, כדי להימנע מהשעות המסוכנות בהם הילדים עלולים להישרף. בכול מקרה רצוי לצייד את הילדים בחליפות גלישה, קרם הגנה ולהקפיד לומר להם לשתות כל היום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה