יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

חוג ללימודי גיטרה

חוג ללימודי גיטרה, הוא בין החוגים הפופולאריים ביותר, ישנם עשרות חוגים ומורים פרטיים ללימודי גיטרה בכל הארץ. לימודי גיטרה מהווים חלום עבור שלל ילדים ומבוגרים, שמעוניינים ללמוד כלי המאפשר לשלב נגינה עם שירה והבאה יצירתית.

חוג גיטרה למתחילים


חוג גיטרה למתחילים מתחיל מגיל חמש עד גיל מאה ועשרים, לרוב החוג נערך בקבוצות קטנות או באופן פרטני. הילדים לומדים משלבים במהלך החוג חומר עיוני ומעשי, הם מתחילים ללמוד על תווים ומשמעותם, הם לומדים כיצד לקרוא תווים, הם לומדים כיצד לנגן על פי התווים, הם לומדים את משמעות הקצב וכמובן גם על מרכיבי הגיטרה והייחוד שלה לעומת כלים אחרים. במהלך החוג הקבוצתי הילדים, מפתחים ביטחון והעצמה אישית בהופעה מול קהל, שבתמורה מעניק להם תשואות, פרחים ומשלוחי פירות צבעוניים. התלמידים מפתחים יכולת התבטאות יצירתית ומילולית על ידי שלל משחקי נגינה על גיטרה. הילדים לומדים לתפקד בתוך דינמיקה קבוצתית, תוך כדי שהם מפתחים קישורים חברתיים ויוצרים חברים חדשים. הילדים מפתחים את השמיעה ואת הזיכרון על ידי נגינה ולימוד בעלפה את התווים. נגינה על הגיטרה, מאפשרת לילדים לפתח את המוטוריקה העדינה והקואורדינציה שלהם. למידה פרטנית, פופולארית יותר אצל המבוגרים, שמעוניינים ללמוד באופן פרטי אחד על אחד. כך בעצם הם מקבלים את מלוא תשומת הלב של המורה, שמלווה אותם אישית ומלמד אותם את הבסיס של לימודי נגינת הגיטרה מהיסוד עד שיוכלו בעצם לנגן לבד. חוג גיטרה למתחילים, מאפשר לילדים ולמבוגרים להגשים חלום ולנגן על גיטרה בכוחות עצמם, עם זה מול קהל או מול החברים בבית.

חוג גיטרה למתקדמים


חוג גיטרה למתקדמים, מתאים לכל מי שסיים לימודי גיטרה למתחילים ומעוניין לפתח את יכולות הנגינה שלו באופן מקצועי. במהלך הלימודים הילדים נחשפים לחומר עיוני ומעשי, הכולל למידה מעמיקה של ההיסטוריה של הגיטרה, המלחינים הגדולים שהשפיעו על אופן הנגינה, שלל הז'אנרים הקיימים בתחום, כיצד לקרוא תווים באופן מקצועי וכתיבת לחנים משלהם. במהלך החוג התלמידים ילמדו לנגן באופן מעשי ז'אנרים בסגנון ג'אז, רוק, בלוז, קנטר ועוד, תוך כדי שהם ילמדו מה מאפיין כל ז'אנר וכיצד בעצם להבחין ביניהם. החוג יכול לבוא בקבוצה או באופן פרטני, הקבוצה מאפשרת לתלמידים להפוך ללהקה ותחשוף אותם לעבודה קבוצתית, שמלווה גם יצירה משותפת. במהלך החוג, התלמידים יופיעו מול קהל עם שלל יצירות של מלחינים מוכרים וכמובן גם עם כמה יצירות משלהם. החוג הפרטני מאפשר לתלמידים, אשר לא מתפקדים בקבוצה בגלל דליות ברגליים או שלל בעיות רגשיות, ללמוד ביחידות וכך להיות מרוכזים בנגינה עצמה ולא מה שחושבים עליהם. במהלך לימודי הגיטרה הפרטניים, התלמידים לומדים להביע את רגשותיהם על ידי הלחנת תווים משלהם. במהלך הזמן, התלמידים מפתחים ביטחון, שגורם להם לנגן מול חברים או כל קהל אחר. לימודי גיטרה, מעניקים שלל סגולות ומאפשרים לכל מי שמעוניין להפוך למלחין, יוצר ז'אנר חדש או מוזיקאי מקצועי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה