יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

חוג לצפרות

נישת הצפרות הפכה לתופעה, שרק הולכת ונעשית יותר פופולארית בארץ ובעולם. מספיק להביט באינטרנט ולהיחשף לאלפי אתרים, העוסקים בתחום המרתק של ממלכת העופות, עם תיעודים וצילומים של שלל עופות נדירים מכל העולם. חוג לצפרות מושלם לקטנטנים ולמבוגרים, הוא מספק את יצר הסקרנות והאהבה שלהם לתחום הצפרות בשלל נושאים עיונים מרתקים, שמעשיר את ידיעותיהם על ממלכת העופות. חוג לצפרות, מהווה מקום החושף את הילדים והמבוגרים לממלכת העופות, עם שלל סיורים קסומים העוקבים אחר עופות נודדים בארץ וביקור במגוון בתי גידול המספקים הצצה למגוון העופות המדהימות של ארצנו הקטנה.

אהבה לממלכת העופות


במהלך החוג התלמידים מקבלים הצצה לשלל הציפורים המכילים את ממלכת העופות בארץ ובעולם. התלמידים לומדים מגוון עצום של חומרים עיונים מרתקים על עולם הציפורים ולימודים מעשיים הכוללים טיולים בנקודות תצפית שונות ברחבי הארץ כמו לדוגמא אגמון החולה, המהווה מקום פופולארי בו מתרכזים צפרים מהארץ ומכל העולם, כדי להביט במחזה הנפלא של מאות עופות נודדות, שנהנות ממנוחה קצרה לקראת המשך הנסיעה. במהלך החוג התלמידים ילמדו על היסטוריית הצפרות, אופי ממלכת העופות, סוגי העופות הקיימים, מאפיינים של בתי גידול שונים לעופות, כיצד ציפורים עפים, תקופות החיזור והקינון של העופות, מחזור החיים של העופות, תופעת הנדידה, עופות בסכנת הכחדה ועוד שלל נושאים מרתקים המספקים מבט רחב על ממלכת העופות המדהימה. ישנם שלל חוגים של צפרות בארץ, המתחלקים לרמות של גילאים, על פיהם בעצם נקבע התוכן. חוגים לקטנטנים, מתמקדים בנושאים הבסיסים של הצפרות ותוך כדי יוצאים לשלל טיולים ברחבי המדינה. החוגים לנערים ובוגרים, מתמקדים בנושאים מעמיקים יותר עם אפשרות ללימודי הדרכה.

כיצד הופכים למדריכי צפרות ?


אוהבי צפרות, המעוניינים להפוך את האהבה שלהם למקצוע, פונים לקורס צפרות להדרכה מתקדם. הקורס מתאים למי שמעוניין להרחיב את אופקיו בתחום הצפרות, שיעניק להם את היכולת להדריך שלל אנשים, תוך חשיפתם לממלכת העופות. קורס ללימודי צפרות בדומה ללימודי שייט או כל קורס מקצועי אחר, דורש מעבר מבחן סופי כדי לקבל רישיון ותעודת גמר שמעניקה להם את הזכות להדריך אנשים בנושא. במהלך הקורס התלמידים מתעמקים בנושא הצפרות בהרחבה, תוך כדי למידה על ממלכת העופות, בוטניקה, מבוא לצפרות, עזרי תצפית, תעופת ציפורים, בתי גידול שונים, תורת הדרכה, בניית סיור, אופי הדרכה לשלל אוכלוסיות מגוונות, שיטות מועילות בהדרכה ועוד. במהלך הלימודים, התלמידים מתנסים באופן מעשי על ידי הדרכת חברי קבוצתם עם זה בשיעור במרכז הקורס. התלמידים ייהנו משלל סיורים מעמיקים בנקודות תצפית שונות ברחבי הארץ, תוך כדי התנסות בחוויה של הדרכה בשטח עצמו, כשהם לומדים להשתמש בשלל עזרי המחשה. לימודי הדרכת צפרות, מאפשרת לשלל התלמידים, להגשים חלום ולעסוק במקצוע אהוב, תוך כדי שליחות לאומית, של חשיפת אוכלוסיות שונות לאהבת התחום ולחשיבות השמירה והגנת המינים שנתונים לסכנה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה