יום חמישי, 27 באוקטובר 2011

כיצד נבחר את החוג המושלם לילד ?

קרטה, בלט, ציור, שחייה, ווטרינאריים צעירים ועוד אלו רק קמצוץ מהחוגים שקיימים היום ומציעים להעניק לילדיכם הנאה המשלבת שלל ערכים חינוכיים וחברתיים. חוגים היו פופולאריים מאז ומתמיד, הם ממש הפכו למסורת שחייבים ליישם על מנת לפתח את הילד ולהעניק לו ערך מוסף. מבחר החוגים שקיימים היום, הרצון של ההורים לפתח את הילד והרצון של הילד ליהנות עם חבריו גורמים לבחירת סוג החוג והמקום להפוך למסובכת מתמיד.

שתפו את הילד בבחירה


החוגים הרבים שקיימים היום בשוק, הופכים את הבחירה לקשה במיוחד עבור ההורים. הרבה הורים בוחרים את החוג, בגלל הרצון לשפר את יכולותיו של הילד בלימודים עם זה במתמטיקה, מחשבים, מדעים, לימודי שפות ועוד במטרה להעניק לילד את כל האפשרויות על מנת לפתח את רמת המשכל שלו ולעודד אותו לפנות למקצעות טכנולוגים, תוך מחשבה על העתיד המקצועי שלו. הורים אחרים מעוניינים להגשים חלום באמצעות הילד אם זה קשור להצטיינות בספורט על ידי חוגים כמו: כדורגל, כדורסל, שחייה, טניס, גולף או כל ספורט אחר שהם חלמו עליו. הורים אחרים דוגלים באומנות ומעוניינים להנחיל את ייצר התרבות בילדם כך שהם שולחים אותם לחוגים כמו: ציור, פיסול, בלט, משחק, שירה, פסנתר ועוד שלל חוגים אחרים הקיימים בתחום. הורים אחרים מתלהבים מהטרנדים שקיימים כיום בשוק, עם שלל החוגים האקזוטיים מתוך אמונה שילדם בטוח ייהנה ויספוג שפע של יתרונות לפיתוח אישי, גופני ובריאותי. אותם הורים שולחים את ילדיהם לחוגים בסגנון: מדריכי טיולים, אילוף כלבים, קרקס, גלישה, שפים צעירים, נגרות, תופים, צפרות, ריקודי בטן, קוסמות ועוד שלל חוגים אחרים שמגרים את הדמיון. הרבה פעמים הורים שוכחים שאת הבחירה הסופית הם צריכים להעניק לילד, משום שבסופו של דבר הוא זה שיצטרך ללכת לחוג. אם ההורים לא יעניקו לילד לבחור את סגנון החוג, הוא ירגיש מחייב ולרוב יראה חוסר רצון וזלזול שיגרמו להורים בסופו של דבר לזרוק את כספם לפח.

חקר שוק והמלצות


אחרי שבחרנו את סוג החוג בשיתוף פעולה מלא עם הילד, הגיע השלב של בחירת המקום שבו נרשום את הילד. בחירת מקום החוג, יכולה להיות בעייתית משום שלרוב קיימים באזורנו שלל חוגים שמציעים את אותה פעילות רק עם טוויסט שונה. בדומה לבחירת מיטת מעבר לילד, בא ערכנו סקר שוק מקדים על ידי התייעצות עם חברים קרובים ומשפחה, כך גם כאן אנחנו צריכים לבצע את אותה פעולה. אחרי שביררנו עם קרובי המשפחה, לגבי החוג המומלץ כדאי לברר גם באינטרנט. באינטרנט נוכל למצוא שלל אתרים סמכותיים, אשר יפרטו לנו על כל חוג וייתנו לנו המלצות ורשמים על המפעילים של החוג, איכות החוג, רמת הסיפוק של הילדים מהחוג וכמובן המחירים של החוג. אחרי שבחרנו את המקומות שאהבנו והכי התאימו לנו מבחינת התקציב, אנחנו ניגשים לכל אותם המקומות רצוי עם ילדנו, על מנת להתרשם מהמפעיל ומקום החוג באופן אישי. חשוב שיהיה חיבור טוב בין המפעיל לילד, על מנת להבטיח את רצון הילד לחוג כדאי לבקש שיעור ניסיון חינם. שיעור חינם ייתן את האינדיקציה הכי טובה לאיכות החוג ושביעות הרצון האמיתית של הילד. אם הילד יאהב את החוג, את התלמידים וכמובן איך לא, את המפעיל נוכל להיות שקטים ולרשום את הילד לחוג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה