יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

שפים צעירים

פיסול בבצק, הכנת פסטה, עיצוב זרים מתוקים, הכנת ממתקים, בישול, אפייה ועוד שלל דברים הנלמדים במהלך החוג לשפים צעירים. ילדים אוהבים להתעסק עם הידיים, חוג שפים צעירים חושף אותם לשלל צבעים, מרקמים ומרכיבים טעימים, שמגרים את החושים ויוצרים חוויה מהנה במיוחד, שמתאימה לכל ילד או ילדה. תעשיית הקולינריה מתפתחת בצעדי ענק, כולנו הפכנו לחובבי אוכל שלל סדרות טלוויזיה חושפות את הילדים למגוון מטעמים, שמעניקים בהם רצון עז לחכות את פעולתם ולהפוך לשפים צעירים בעצמם.

למה לבחור בחוג ?


חוג לשפים צעירים, מעניק לילדים את ההנאה המלאה מחוויה עצומה בא כל החושים משתתפים חוש הטעם, חוש הריח, חוש השמיעה, חוש המישוש וחוש הראייה. הילדים בחוג נהנים מלישה, יצירה ופיסול שלל מטעמים ומאכלים, שבסופם הם מקבלים את התוצאה של תבשיל, מאפה או קינוח מושלם אותו הכינו במו ידיהם הקטנות. את היצירה הם יכולים לאכול, לשתף עם חבריהם ולכבד את ההורים הגאים. חוג לשפים צעירים, מפתח לילדים את המוטוריקה העדינה והקואורדינציה על ידי פעילות הבישול והכנת האוכל. הילדים לומדים דרך המתכונים, הבנת הנקרא ודרך חישוב כמויות המזון הם לומדים מתמטיקה. מקצוע המדעים נכנס גם לתמונה, בכל הנוגע להבדלים בין טמפרטורות שונות, תהליך תפיחת הבצק, שינוי מצבי צבירה של שוקולד הנמס ועוד שלל דוגמאות המלמדות את הילדים שיעור חי בכימיה ופיזיקה, דבר שיכול לספק להם יכולות המתאימות לשלל משרות הייטק מבוקשות. תהליך יצירת האוכל, מאפשר לילדים לפתח דמיון יצירתי וכושר אלתור, תוך כדי חשיפה למגוון עצום של חומרים ואמצעים המגרים את דמיונם.

דגשים לבחירת החוג


חוג שפים צעירים, מתאים לגילאים 5-10, ניתן למצוא מגוון חוגים לשפים צעירים, בכל הארץ. חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה של הקורס, לפני שרושמים את הילד ולא להתפתות לכל עיצוב לוגו יפה או סיסמא מושכת. הדרך הכי טובה היא לבצע מחקר שוק, במהלכו תגלו עשרות חוגים וסדנאות. כדי לצמצם את הרשימה כדאי שתכנסו לאתרים ופורומים, העוסקים בנושא. שם תוכלו לקבל שלל המלצות מדויקות לגבי החוג המושלם. אחרי שצמצמתם את הרשימה ובחרתם את החוגים, שהכי מצאו חן בעיניכם, תתייעצו עם הילד, הרי הוא זה שילך לחוג בסופו של דבר, לכן חשוב מאוד לשתף אותו בבחירה. קבעו פגישה, עם המדריך של כל חוג ותבדקו עם הוא עבר הסמכה מתאימה ללמוד הילדים, תבחנו את אופיו עם הוא נעים וסבלני כלפי הילדים. תבקשו שילדכם יתנסה בשיעור ראשון חינם על מנת לבדוק אם הוא אוהב את החוג וכיצד הוא מסתדר עם המדריך. תבדקו את מחיר החוג, חשוב שתוכלו להכניס אותו לתקציב ההוצאות הביתי. תשאלו מה מלמדים בחוג ומה כלול במחיר, אם אתם צריכים להוסיף כסף לחומרים או שהם כבר כלולים במחיר. בסופו של דבר, תחשבו על הילד, מה הוא רוצה ואם הוא נהנה בשיעור לדוגמא, כדאי לשקול לחיוב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה