יום חמישי, 17 בנובמבר 2011

אומנות המחזור

בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לחשיבות החינוך לשמירה על איכות הסביבה והדרכים ליישם אותה בחיי היום יום. אומנות היצירה עם הנייר, היא חלק מאוד מהותי באומנות המחזור. הנייר הוא חומר גלם מאוד גמיש ורב גוני, ניתן למחזר אותו בקלות ולהשתמש בו בשלל עבודות אומנות, חפצי נוי וכלים שימושים לבית או למשרד. החוג לאומנות הנייר מושלם בכל גיל, הוא מומלץ במיוחד עבור הקטנטנים כדרך לפתח את החוש היצירתי, המוטוריקה העדינה ויכולת הביטוי שלהם.

אומנות הנייר


יש אבות ששולחים את ילדיהם לחוגי ספורט כמו כדורסל או כדורגל, כי זו המסורת. יש אימהות שנרשמות עם בנותיהן לחוג יוגה או פילאטיס, על מנת שילמדו את חשיבות עיצוב הגוף ויש הורים ששולחים את ילדיהם לחוג אומנות הנייר על מנת שיפתחו את החוש היצירתי שלהם וילמדו את חשיבות המחזור ושמירה על הסביבה. תכונותיו הגמישות של הנייר מעניקות לו איכות של חומר גלם הטומן בחובו אפשרויות אדירות ככלי יצירה וביטוי לאומן. חוג לאומנות הנייר חושף בפני התלמידים טכניקה מגוונת מאוד המשמשת אותנו לשלל יצירות ואפשרויות מחזור כמו: חפצי נוי לבית, כריכות לספרים, יצירת אלבומים ייחודיים, פיסול בובות, יצירת פסלים, מראות, מניפות, שלל כלים קומפקטים, עפיפונים, אהילים, כרטיסי ברכה מיוחדים ועוד שלל אין סופי של יצירות הנעשות על ידי נייר פשוט. הנייר משמשת אותנו ככלי ליצירות אומנות מאז המצאתו, אם זה בתור בסיס ליצירה ויזואלית או ספרותית אם זה בתור יצירה בפני עצמה הבאה לידי ביטוי באומנות הפיסול, אומנות קיפולי הנייר (אומנות האוריגאמי) ואפילו בעיצוב הבית והאדריכלות.

שיטות עבודה עם נייר


חוג אומנות הנייר מתאים לכל גיל, משכבת הגן עד שכבת גיל הזהב. חוג אומנות הנייר בדומה לחוגים בחדר כושר או במתנ"ס, מתחלק על פי קבוצת של גיל ובנוי על פי מסגרת של רמת התלמיד. ישנו את החוג הבסיסי המתאים לילדי הגן או למתחילים בתחום בו התלמידים לומדים את היסודות של העבודה עם נייר, את טכניקת העבודה המומלצת, שיטות מחזור עם נייר וחשיבותם בכל הנוגע לשמירה על הסביבה. במהלך החוג התלמידים יוצרים שלל יצירות באמצעות עבודה עם הנייר כמו: פיסול בובות, כלים שימושיים, כרטיסי ברכה, עפיפונים ועוד שלל אפשרויות שילדים אוהבים. החוג המתקדם מיועד לכל מי שהתנסה בחוג הבסיס, התאהב בטכניקה ומעוניין להמשיך להרחיב את ידיעותיו ולהשתמש בנייר כחומר גלם להתפתחות יוצרת ואומנותית. במהלך חוג אומנות הנייר המתקדם התלמידים לומדים את יסודות אומנות הנייר בצורה יותר מעמיקה תוך כדי חשיפה להיסטוריה של אומנות הנייר ושלל היוצרים והאומנים שהשפיעו ופיתחו אותה במהלך השנים. החוג מעניק לתלמידים כלים ליצירה משמעותית עם הנייר תוך כדי הפיכה לאומנים ויוצרים מקצועיים שיכולים לנצל את כישוריהם ולהפוך את אומנות הנייר למקצוע רווחי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה