יום רביעי, 30 בנובמבר 2011

כיצד נבחר את המורה המושלם?

בחירת המורה המושלם היא לא משימה פשוטה, במיוחד שזה נוגע לילד שלנו. כהורים אנחנו תמיד מחפשים את הכי טוב בשביל ילדינו, אם זה מבחינת הלבוש, המשחקים, התזונה וכמובן הלימודים וחוגי העשרה שהוא לוקח. אם נבדוק בגוגל נוכל למצוא אלפי חוגים ואיתם גם אלפי מורים שמעבירים אותם. אין ספק בכלל שהמורה הוא זה שהופך את הקורס למושלם או כישלון. אנחנו משקיעים הרבה מאוד כסף בחוגים לכן בחירת המורה היא אחת מהדרכים הכי טובות, בבחירת החוג המושלם לילד.

תעודות, ניסיון והסמכות


קיימים בשוק כיום אלפי חוגים, קורסים וסדנאות המנוהלות לרוב על ידי מורים פרטיים. מורים הטוענים שיש להם את כל התעודות, ההסמכות והניסיון שצריך על מנת ללמד את הילדים. כמו שכולנו יודעים ניתן כיום בקלות לזייף תעודות ורישיונות, אין פיקוח ממשי שבודק את כל אותם חוגים וקורסים, אלה אם כן מתקבלת תלונה על ידי אחד מהתלמידים וגם אז רצוי שיהיו כמה הורים שמתלוננים על מנת שרשויות החוק ייקחו את הדברים לידיים ויחקרו את פשר המהומה. על מנת להימנע מאי נעימות חשוב לבצע תחקיר מעמיק על המורה של החוג או הקורס, בדיוק כמו שאתם מבצעים תחקיר לפני קנייה של מכונית או אפילו מוצר פשוט כמו דשא סינטטי. במהלך התחקיר תקלידו בגוגל את השם של המורה, כך תוכלו לגלות אם הוא היה מעורב בתביעות בכל הנוגע לקורס ואפילו תוכלו למצוא ביקורות או המלצות על המורה בשלל פורומים או אתרים העוסקים בחוגים ברשת. בנוסף לכך תבקשו מהמורה להראות לכם את התעודות וההסמכות, על מנת לבדוק אם הן אותנטיות.

שיעור לדוגמא שווה אלף מחקרים


בדומה לקורסים בלימודי מנהל עסקים, הנדסה, מחשבים ועוד הנערכים בשלל האוניברסיטאות והמכללות בארץ, בהם מתקיימים שיעורים פתוחים שהמועמדים יכולים להתרשם מאופיים ואיכותם, כך גם בשלל החוגים והקורסים כיום ניתן להתרשם משיעורים לדוגמא. חשוב מאוד לא להתעצל במהלך התחקיר ולבקש מהמורה לבוא ולהתנסות בשיעור לדוגמא. אם המורה יסרב, כנראה יש סיבה טובה לכך שצריכה לעורר את חשדנותכם ורצוי שתוותרו על החוג ותמשיכו לחפש. ברגע שאתם באים לשיעור דוגמא, אתם יכולים להגיע להרבה הבנות ולקבל תשובות לשלל תשובות ודילמות שעולות לכם במהלך החיפושים אחר החוג, הקורס או הסדנא המבוקשת. והכי חשוב במהלך השיעור תוכלו ללמוד הרבה על המורה, מבחנת הידע שלו בנושא המדובר, יכולת הלימוד שלו, ואופיו שמהווה את אחד מהדברים הכי חשובים מבחינתנו. חשוב מאוד לבחור מורה בעל אופי אדיב עם הרבה סבלנות, על מנת שיוכל ללמד את התלמידים תוך תשומת לב רבה ורגישות לגבי יכולת ההבנה שלכם, כך שהוא יוכל לשים לב מתי התלמידים מתקשים ומתי אפשר לרוץ אם החומר. מורה טוב הוא מורה אם אופי טוב וידע מעמיק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה