יום שלישי, 13 בדצמבר 2011

חוג צלילה – לגלות עולמות חדשים

שוניות אלמוגים צבעוניות, צמחים תת ימיים מרקדים, דגים אקזוטיים צבעוניים ועוד שלל יצורים מדהימים שמחכים לנו בעולם התת ימי, בשלל אתרי צלילה פופולאריים בארץ ובעולם. צלילה היא ספורט ימי פופולארי, המפגיש את הספורטאים עם עולמות מרתקים ויצורים מרהיבים שלא פוגשים מידי יום. צלילה מתאימה גם לילדים וגם למבוגרים המעוניינים לגלות עולמות חדשים.

קהל היעד והתנאים הדרושים ללימודי צלילה


עולם המים כולל שלל פעילויות ספורטיביות הכוללות לימודי שייט, סירה מהירה, גלישה וכמובן צלילה. חוגי צלילה נערכים בשלל חופים בארץ, כאשר הפופולאריים ביותר הם באילת. הים האדום באילת טומן בחובו שלל אתרים מרתקים עבור הצוללנים המתחילים הכוללים, מאות סוגים של דגים ויצורים אקזוטיים, שוניות וצמחים מרהיבים, סירות טרופות ועוד שלל אטרקציות שלא ניתן למצוא בים התיכון. בנוסף לכך הראות בים האדום הרבה יותר טובה, מאשר בים התיכון. בגלל אותן סיבות הרבה הורים מעדיפים לשלוח את ילדיהם לחוגי צלילה באילת, מאשר לחוגי צלילה במרכז הארץ. רובם מנצלים את הקיץ והחגים, כדי לרשום את הילדים לחגי הצלילה המרתקים. חוגי הצלילה מיועדים לכלל האוכלוסייה מגיל שתיים עשרה ומעלה, כאשר מגיל שתיים עשרה עד גיל שמונה עשרה לימודי הצלילה מחייבים אישור מההורים, כל מי שמעל גיל שמונה עשרה זקוק רק להצהרה שבריאותו תקינה. הצהרה הניתנת על ידי רופא המשפחה ובמקרים מיוחדים גם על ידי רופא הצלילה.

סוגים של חוגים לצלילה


חוגי צלילה הם בין החוגים המרתקים והמבוקשים ביותר על ידי הצעירים ואפילו המבוגרים למרות הדליות ברגליים. במהלך חוג הצלילה הילדים מתנסים בלימודים עיוניים על העולם המים והסכנות הטמונות בצלילה. בסיום החלק העיוני התלמידים עוברים מבחן שבודק את ידיעותיהם ואחריו הם ממשיכים ללימודים מעשיים במים. קיימים שלל סוגים של חוגים לצלילה חוג היכרות, כוכב אחד ושני כוכבים. חוג היכרות לצלילה, מיועד לכל מי שמעוניין להירשם לחוג הצלילה. חוג ההיכרות מאפשר לכל מתעניין התנסות ראשונית עם עולם המים והצלילה, במהלכו התלמידים יעברו הדרכה בסיסית ויצללו עם מדריך מוסמך על מנת לבחון את אהבתם לתחום. אלו שהתאהבו בעולם התת ימי והצלילה ממשיכים ללימודים מעשיים של כוכב ראשון ואחריו שני כוכבים. חוג צלילה במסגרת הכוכב הראשון, הוא החוג הבסיסי בו התלמידים לומדים את יסודות הצלילה מבחינה עיונית ומעשית בים הפתוח. בסיום החוג התלמידים מקבלים תעודת צלילה של כוכב ראשון המאפשר להם לצלול בכל העולם עד לעומק מרבי של עשרים מטרים. השלב הבא הוא חוג צלילה לשני כוכבים, המחייב תעודת צלילה של כוכב אחד, על מנת להתקבל לשורותיו. חוג שני כוכבים, הוא חוג צלילה למומחים בו הם מתנסים בצלילה במעמקים גדולים בהרבה מעשרים מטרים. חוג צלילה מאפשר לצעירים והמבוגרים ליהנות מהיכרות עם עולם המים המופלא המהווה חוויה ייחודית ומרתקת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה