יום ראשון, 22 בינואר 2012

העברת סדנאות וחוגים בעבור מלגת דיור

רבבות סטודנטים חדשים תרים בחודשי הקיץ הלוהטים אחרי דיור בתל אביב ובערים אחרות. לעתים נדמה כי המשימה היא בלתי אפשרית והמחירים אינם ברי השגה. הזמן הולך ואוזל והסמסטר עומד להיפתח והסטודנטים נכנסים ללחץ ולא מבינים כיצד יוכלו לממן דירת חדר קטנה או להיכנס לדירה עם שותפים בתל אביב, באר שבע, ירושלים וכו', ללא תנאי דיור הולמים ולשלב לימודים עם הוצאות המחייה גבוהות. לפתרון בעיה זו נולד מיזמים חדשים למעורבות חברתית. לדוגמה מלגת השתתפות בשכר דירה ומכללת האקדמית ביוזמת עיריית תל אביב והמוסד האקדמי בעיר. מעתה סטודנטים המתחילים ללמוד לימודי משפטים, לימודי הנדסה או כל חוג אחר באקדמית יכולים להגיש בקשה לקבלת מלגת דיור. כך, יכולים הסטודנטים לקבל מימון משמעותי לשכר הדירה הגבוה בתל אביב. תמורת המלגה מתחייבים הסטודנטים לפעילות חברתית דרך היחידה לקשרי קהילה ואקדמיה. ההתחייבות הינה לשנה ובה נדרש הסטודנט למעורבות חברתית של 4 שעות שבועיות באחד מן הפרויקטים הרבים. בין הפרויקטים יש הנחיית קורסים וסדנאות בנושאים שונים ומגוונים עבור ילדים ממעמד סוציו- אקונומי נמוך הגרים בדרום תל אביב ויפו. פרויקטים דומים ניתן למצוא היום בכל הארץ. הרעיון הוא דומה והפרויקט מקבל את ברכת כל הגורמים המעורבים בעניין כאשר המרוויחים הגדולים הם ילדים ומשפחותיהם המקבלים אפשרות לעתיד ורוד יותר עבור ילדיהם.

חינוך לפסגות


אחת מהתוכניות הקשורות לפרויקט מלגת דיור היא חינוך לפסגות. בתוכנית זו מאתרים תלמידים מכיתה ג' כאשר הם מסיימים את התוכנית עם סיום לימודיהם בכיתה י"ב. התוכנית נועדה לממש את הפוטנציאל בילדים אלה הבאים משכונות מצוקה וממעמד נמוך. התלמידים מקבלים תוכנית מקיפה בת 16 שעות שבועיות אותה מנחים הסטודנטים. זוהי פעילות חינוכית המקנה כלים חווייתיים ופדגוגים כאחד. במסגרת התוכנית עוברים הילדים חוגים במגוון רחב של נושאים והעשרת לימודים. כמו כן, כוללת התוכנית טיולים ופעילויות הקשורות בעזרה בתוך הקהילה בה הם חיים. סטודנטים מחוגים שונים הלומדים באקדמית לימודי משפטים, לימודי הנדסה, לימודי ניהול וחוגים אחרים משתלבים בתוכנית זו ולאחר הכשרה בכלים אותם פיתחו אנשי סגל באקדמית מצטרפים לתוכנית חינוך לפסגות ומעברים את הפעילות.

תוכניות שונות ברחבי הארץ


פרויקט מלגות דיור לסטודנטים פועל על בסיס דומה בכל הארץ, מצפון לדרום. סטודנטים יכולים לקבל כ- 8,000 ש"ח עזרה במימון שכר דירה. זהו סכום משמעותי עבור כל סטודנט. מעבר להקלה על הסטודנטים מעורבות חברתית היא דרך נפלאה לעזור לילדים מהשכבות החלשות, להפגיש אותם עם סטודנטים הבאים ממקומות שונים בארץ וליצור מעין כור היתוך קטן בו הילדים מקבלים כלים ורוכשים ידע רב. עיקר התרומה מתבטא בעזרה בשיעורי בית ולימוד אך חלק גדול מפרויקטים אלה נועד לאפשר לילדים נזקקים להשתתף בחוגים שונים, מספורט, מוזיקה ועד לאומנות ולמנוע את שיטוטם ברחובות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה