יום חמישי, 26 בינואר 2012

חוגים גם עבור המבוגרים

חוג מוזיקה, חוג ציור, חוג ספרות, חוג צפרות, חוג צורפות ועוד שלל חוגים מחכים לכם בתור מבוגרים ויוצאי פנסיה טריים. אנחנו נוהגים להחשיב את החוג כחלק מעולם הילדים, לכן כאשר אנחנו מתבגרים ויוצאים לפנסיה אנחנו לרוב אפילו לא מעלים בדעתנו, לנצל את הזמן שלנו ולהירשם לחוג. כאשר אנחנו יוצאים לפנסיה, אחרי שנים של עבודה מרובה, אנחנו לא יכולים להתרגל לפתע לכמות הזמן הפנוי שיש לנו, לכן החוג מהווה אלטרנטיבה מעולה להעביר בו את הזמן.

דרך מושלמת להעביר את אחר הצהריים


יותר ויותר מבוגרים פונים ונרשמים לחוגים בשלל מתנסים או מכונים פרטיים. לא כולם עובדים שמונה שעות בשבוע, חלקנו אפילו עובדים פחות זמן ולרוב אנחנו מחפשים חוויה שתעביר לנו את הזמן הפנוי בנעימים, במיוחד עם יצאנו לפנסיה מוקדמת ולפתע יש לנו יותר מידי זמן פנוי, שאנחנו לא יודעים מה לעשות אם עצמנו. רוב הפנסיונרים כיום פונים להירשם לשלל סוגים של חוגים, במטרה להעביר את הזמן הפנוי שלהם בצורה משמעותית ומעניינת. חוגים מהווים יתרון משמעותי עבור הפנסיונרים, הם יכולים להכיר שם חברים חדשים, בני גילם. חברים איתם הם יוכלו לבלות גם לאחר החוג, דבר שמהווה עניין משמעותי, עבור הגילאים המבוגרים. משום שאם נערוך בדק בית, נמצא כי רוב הפנסיונרים הטריים, אשר יוצאים לפנסיה מוקדמת, אינם רגילים לחיים ללא עבודה. דבר שגורם להם הרבה פעמים לסבול מדיכאון, להישאר כל היום בבית ולאבד את הקשר עם העולם החיצון. בנוסף לכך רוב החברים שהכירו, הולכים ונעלמים, לכן אפשר להגיד כי החוג מפיח בהם חיים חדשים, מוציא אותם מהדיכאון ומחזיר אותם לקשר סדיר עם העולם החיצון.

תמיד נחמד ללמוד משהו חדש


מחקרים רבים הוכיחו שלימודים מהווים חשיבות רבה, להתפתחות המוח שלנו, גם בשלבים המאוחרים של החיים. לימודים מסייעים לנו להילחם נגד מחלות שפוגעות בתפקוד המוח, במיוחד לעת זקנה בו אחוז חולי האלצהיימר גובר. בנוסף לכך לימודים טובים לנשמה, במיוחד עם מדובר בנושא שאנחנו אוהבים ומתעניינים בו. ניתן כיום למצוא שלל חוגים המותאמים במיוחד עבור קהל המבוגרים. ישנם חוגים שאפילו ניתנים למבוגרים חינם במתנ"ס, על מנת לעודד את המבוגרים לצאת מהבית ולהעניק להם מטרה בחיים. בין החוגים ניתן למצוא כיום: חוג לאומנות ויצירה, חוג לדרמה, חוג לבישול, חוג שחייה, חוג ספורט המותאם למבוגרים, חוג כתיבה יוצרת, חוג תכשיטנות, חוג תפירה, חוג לעיצוב בגדי תינוקות ועוד שלל חוגים מרתקים אחרים. הרבה מבוגרים, מנצלים את החוגים הללו, על מנת לרכוש מקצוע נוסף, בו יוכלו לנצל את כישרונותיהם וידיעותיהם, על מנת לחזור למעגל העבודה בתור עצמאיים. על ידי ממכר תכשיטים, בגדים, ציורים, ועוד שלל דברים אחרים, שיכולים לספק למבוגרים פרנסה מכובדת, הנאה מהיצירה ועניין בשלל הזמן הפנוי שלפתע התפנה להם אחרי שנים רבות של עבודה וגידול ילדים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה