יום שבת, 25 בפברואר 2012

עולם הטלוויזיה מתחלק לשניים: לפני הלווין - ואחריו

מאז כניסת הטלוויזיה בלווין אל חיינו ניתן לראות שיפור של ממש בכל הקשור לחוויית הצפייה הביתית. מלבד איכות התכנים המשודרים, התחרות על ליבו של הלקוח, הטכנולוגיות המתקדמות, הממירים המשוכללים וכמובן שלל ערוצים הסרטים והסדרות ישנה תחושה, כי הציבור בישראל מיישר קו עם הצופים בארצות הברית ובמדינות מתקדמות אחרות, ונהנה משירותי טלוויזיה ברמה הגבוהה ביותר. אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין הטלוויזיה כיום לבין הטלוויזיה בעבר הוא ללא ספק הממיר.

נוהגים להקליט את מה שאתם אוהבים? זה לא תמיד היה כך

ממיר מקליט הוא כבר חלק אינטגראלי מחייהם של רוב צופי הטלוויזיה בישראל, אשר אינם זוכרים את הימים, בהם לא הייתה להם אפשרות להקליט סדרה אהובה, ולצפות בה ימים אחרי שידורה או לחילופין לדלג על פרסומות באחד מהערוצים המסחריים. למעשה, ממיר מקליט, למעשה שינה לחלוטין את החוויה מטלוויזיה. אך מה שהתחיל בארצות הברית בתחילת שנות התשעים, הגיע לישראל רק עם הכניסה של הטלוויזיה בלווין של חברת yes. שירותי לווין של יס מסמלים לדעת רבים את השינוי שעברה התרבות הישראלית, הרבה בגלל אותו ממיר מקליט, אך גם לא מעט בגלל תודעת השירות הגבוהה שהציגה החברה ואיכות השידורים שהיא מאפשרת.

מה ההבדל בין שידורי לווין לבין שידורים אחרים?

שידורי לווין שונים משידורי כבלים בעיקר בנוחות עבור הצרכן, ובאים לידי ביטוי בשלל היבטים. כך למשל שידורי לווין אינם מחייבים העברת כבלים בתוך הבית או מחוצה לו, וכל מה שצריך הוא פשוט צלחת לווין על הגג. בצורה כזו ניתן לקלוט את השידורים באופן מהיר וזמין יותר, ולענות על מגוון דרישות טכנולוגיות, שתפקידן לשפר את ההנאה מצריכת הטלוויזיה. לא פלא, אם כן, שדווקא שידורי לווין, וליתר דיוק טלוויזיה בלווין, הם אלו אשר יצרו את המהפך של אותו ממיר מקליט, ובהמשך אף שידרגו את הממיר הזה למה שהיום היום: ממיר המשדר באיכות HD, ומכיל בתוכו גם את אפשרות ההקלטה (כמו yes מקס למשל) וגם את שירות ה-VOD (כמו יס טוטאל).

לא רק צופים ב-HD

ממיר מקליט, המסוגל לשדר בטכנולוגיית HD, הוא חוד החנית של תעשיית הטלוויזיה. בעולם בו כמעט בכל סלון ביתי שני ישנו מסך המסוגל לקלוט שידורי HD, ממיר HD עם אפשרויות הקלטה והזמנת תכנים ב-VOD היה רק עניין של זמן. מאז הצטרפה יס לחברות אחרות בעולם המציעות פתרונות לשידורי HD מבלי לוותר על ההטבות שבהקלטה ושל ה-VOD אפשר לראות שינוי ברור במגמות הצפייה של הציבור הרחב. בנוסף, ניתן לראות חיזוק לכך, גם מכיוון הזכייניות המסחריות אשר מנסות למצוא פתרון לשימוש באותו ממיר מקליט ואפשרות הדילוג על פרסומות שהוא מציע.

היערכות נכונה מאפשרת ניצול של טכנולוגיה קיימת

לסיכום, שידורי לווין כבר הוכחו בתור אחד התהליכים החיוביים ביותר, אשר קרו לטלוויזיה בישראל. חיזוקים מאוחרים יותר כמו האופציה להוסיף ממיר מקליט ובהמשך גם ממיר HD, אשר מספק תכני VOD חשובים, על מנת להבין שכדי לנצל טכנולוגיה בצורה האידיאלית, יש צורך בהיערכות נכונה, מחשבה לטווח ארוך, וכמובן תכנון נכון של אמצעי יצור ומוצרים אחרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה