יום שני, 27 בפברואר 2012

חוג תיאטרון בובות

תיאטרון בובות קיים עוד מראשית הזמן, על פי עדויות היסטוריות וממצאים ארכיאולוגים, נוכל למצוא תיאטרון בובות כמעט בכול תרבות. קיימים מגוון רחב של תיאטראות של בובות הכוללים את תיאטרון הבובות הקלאסי, תיאטרון בובות רחוב, תיאטרון בובות נייר, תיאטרון בובות צללים ועוד. כל מי שמתעניין בתחום, יכול להגשים חלום ולגשת לחוג ללימודי תיאטרון בובות, המושלם עבור כל ילד או מבוגר.

מה נלמד בחוג?


חוג תיאטרון בובות, מתרחש בשלל מקומות בארץ מהצפון עד הדרום, במגוון מוסדות לימוד עם זה במתנסים, מכונים פרטיים, באוניברסיטה או המכללה. כאשר לרוב החוג מתחלק למגוון סוגים, שלרוב מתאפיינים על ידי רמת הלימוד וגיל התלמיד. ישנם חוגים אשר מספקים את הבסיס לתיאטרון הבובות וישנם חוגים מתקדמים, אשר מכשירים את התלמידים להיות מפעילים מקצועיים של תיאטרון בובות ואפילו לזכות במקצוע מיוחד בו יוכלו להציע את שירותיהם בהופעות תיאטרון שונות, הפעלות לימי הולדת, תוכניות טלוויזיה, פרסומות ואפילו לקולנוע. במהלך הלימודים בחוג אתם תלמדו את הנושאים הבאים: יסודות עולם תיאטרון הבובות, יסודות עקרונות בתיאטרון, שיטות שונות להפעלה ובידור הקהל, עקרונות תיאטרון בובות הרחוב, בימוי בובות תיאטרון, מה בין מציאות לדמיון, כתיבת סיפורים עם בובות, הכרת בובות התיאטרון, עיצוב ובניית בובות, הפעלת בובות תיאטרון, יסודות העבודה עם חומרים, שיטות למשחק עם בובות, בניית תיאטרון נייר, שיטות להפקת קול, יסודות תיאטרון הצלליות, עיצוב והפעלת בובות מוט, עיצוב ועבודה עם מסכות, עקרונות המפעיל גלוי, עקרונות המפעיל הסמוי, עיצוב תפאורה כמו: חדרים שונים, מעליות, מכוניות ועוד, עיצוב אביזרי במה, עקרונות תיאטרון הבובות הטיפולי, תכנון עיצוב ובניית בובות בעלות מנגנוני הפעלה.

מהי מטרת החוג?


חוג תיאטרון בובות, פותח בפני התלמידים את האפשרות להיחשף לתחום רב תחומי מרתק אשר נוגע במגוון רחב של מדיומים אם זה בטלוויזיה, בקולנוע, באינטרנט, בתיאטרון ובתיאטרון הרחוב. החוג מאפשר לילד ללמוד שפה חדשה, המהווה סוג של כלי ביטוי, באמצעותה הוא יכול להביע את עולמו הפנימי ביתר קלות, דבר שהופך אותה לכלי מושלם עבור טיפול. החוג מעניק לילדים שלל יתרונות ומפתח להם את יכולת היצירה, המוטוריקה, השפה המילולית, השפה החזותית, הדמיון ועוד. מטרת החוג היא להעניק לילד כלים אתם הוא יוכל לפתח ברמה האישית וכמובן ברמה היצירתית, בתום הקורס הוא יוכל לכתוב תסריטים להצגות, ליצור בובות תיאטרון. לעצב תיאטרון בובות הכולל בתים, חדרי תינוקות, סלון, מטבח, גן ציבורי וכל מה שהוא בעצם רוצה במו ידיו. החוג למעשה מעניק לילד את הביטחון, אתו הוא יכול לפרוץ החוצה ולבטא את רגשותיו, פעולה שיכולה להיות מאוד קשה בכל גיל. החוג פונה לכל אדם בכל גיל אשר מעוניין ללמוד את קסם עולם תיאטרון הבובות. בנוסף לכך החוג פונה לילדים אשר סובלים מהפרעות התנהגות, הפרעות מוטוריות, הפרעות נפשיות ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה