יום שישי, 2 במרץ 2012

חוג אנימציה לילדים

ילדים ומבוגרים כאחד אוהבים אנימציה. מידי קיץ יוצאים לאקרנים סרטים מופלאים באנימציה ותלת ממד וילדים רבים אשר אוהבים מחשבים מביעים עניין להירשם לחוגי אנימציה ולקבל יסודות באנימציה ממוחשבת ואנימציה רגילה כמו גם היכרות עם תוכנות בתחום ואפשרות להתחיל להפיק סרטי אנימציה באמצעות הציוד הנמצא בבית. על מנת להתמחות באנימציה יש להבין קודם כל את יסודות האנימציה ורצוי לעבור קורס בסיסי ראשוני באנימציה קלסית הכוללת דמויות בפלסטלינה ואיורים. בשלב מתקדם יותר ניתן לעבור לתוכנות אנימציה מתקדמות ולהכיר את העבודה בסביבה ממוחשבת. מכללות רבות המציעות קורס עיצוב גרפי למבוגרים כוללות לרוב קורסים גם לילדים ולכן כדאי לבדוק לאיזה גילאים הם מציעים את הקורסים שלהם ומהי עלות הקורסים. כדאי לבדוק מי המנחים שיעבירו את החוגים לילדים ולראות כי הם בעלי ניסיון בתחום ולא מדובר בקורס מבוא בסיסי ביותר שהילד ישתעמם ממנו. הילדים של היום שולטים ברזי המחשב ולכן כדאי לבדוק היטב את רמת הציוד, המנחים ובמידת האפשר רמת הילדים האחרים המשתתפים בחוג.

אנימציה קלסית


חוג אנימציה קלסית מתאים לבנים ובנות. חוג זה מקנה את הבסיס לאנימציה. כמו חוג מבוא של לימודי משפטים לומדים בחוג הבסיסי מושגי יסוד, שפה הקשורה למקצוע ועוד. לאחר הכרות עם התחום ממשיכים הילדים בלימודי טכניקות. אנימציה קלסית עורכים באמצעות איור ורישום על דפים ולאחר מכן סורקים אותם או מצלמים במצלמה והופכים את התמונות לסרט אנימציה. כדי להפיק סרט מתנסים הילדים בבימוי, תסריט והוספת קול לתנועה המתרחשת. עם סיום השלב הראשון באנימציה קלסית עוברים הילדים ליצירת דמויות בתלת ממד על ידי עיצוב דמויות בפלסטלינה, פימו, עץ, צבעים וחומרים המצויים בסביבה היומיומית כמו צעצועים וחומרי גלם. כדאי לברר האם יש לרכוש ציוד לחוג כמו מצלמה, חומרי גלם וכד'.

אנימציה ממוחשבת


אנימציה ממוחשבת דורשת מיומנויות מחשב טובות ולא כל הילדים יכולים להירשם לחוג זה. חוגים אלה הם לרוב יקרים ומועברים על ידי אנשי מקצוע מיומנים. רוב חוגי האנימציה הממוחשבת יכללו לימודים של מספר תוכנות ובעיקר שימוש בתוכנת המאיה המפורסמת שמשמשת גם אנימטורים מקצועיים בתחום. סרטים כמו שרק, מלחמת הכוכבים ועוד רבים אחרים הופקו באמצעות תוכנת המאיה. במהלך החוג רוכשים הילדים ניסיון בעריכה גרפית בתוכנות כמו פוטושופ או פיינט שופ פרו. תוכנות אלה נלמדות בכל קורס עיצוב גרפי למבוגרים. במהלך החוג ירכוש הילד ניסיון בתסריטאות וילמד כלים מתקדמים הכרוכים בהפקת סרט אנימציה. הילדים יקבלו כלים כיצד לשלב דיבוב בסרט, להוסיף כתוביות לסרט ולהוסיף קולות רקע כמו מוזיקה ועוד. תוכנת המאיה היא מורכבת ודורשת ציוד מחשבים מתקדם שאינו נמצא בכל מקום המציע חוגי מחשב. כדאי לבחור בקפידה את המקום אליו רושמים את הילד מכיון שחוג אנימציה אינו זול ועלותו יכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה