יום רביעי, 9 במאי 2012

לימודי אומנות

פיסול, רישום, אנימציה, עיצוב אופנה, גרפיקה, אדריכלות, ארכיטקטורה, עיצוב פנים, עיצוב תכשיטים, ציור, צילום ועוד שלל תחומים יצירתיים המקיפים את עולם לימודי אומנות נלמדים בשלל מכללות ואוניברסיטאות מקצועיות יותר או פחות, במבחר ערים מרכזיות בארץ. לימודי אומנות פונים לקהל יעד, בעל דחף עצום לביטוי עצמי מבחינה חברתית פוליטית או תרבותית, אם כישרון מולד בכל תחומי היצירה והאומנות. לימודי אומנות מעניקים לסטודנטים את כל הידע והכלים הדרושים להם כדי להתמודד עם העולם התחרותי של היום בכל הנוגע ליצירה וטכנולוגיה.

לימודי אומנות - שילוב בין יצירה לפילוסופיה

מטרת לימודי אומנות בשלל האוניברסיטאות והמכללות בארץ היא להקנות לסטודנטים, ידע עיוני נרחב וכלים מעשיים במגוון התחומים המקיפים את לימודי האומנות. במהלך לימודים אומנות, הסטודנטים ילמדו מגוון תחומים תיאורטיים מרתקים כמו: תולדות האומנות, יסודות היצירה, פילוסופיה של אומנות, אומנות יהודית, ניתוח יצירות אומנות, זרמים באומנות ועוד שלל נושאים מרתקים אחרים. מלבד הרקע התיאורטי, סטודנטים ללימודי אומנות יעברו סדנאות בהם יחשפו לשלל כלים וטכניקות מרתקות ליצירה והבאה אומנותית, כאשר ביניהם ניתן למצוא את הסדנאות הבאות: סדנא לפיסול, סדנא לציור, סדנא לרישום ועוד. במהלך הסדנאות הסטודנטים ילמדו את משמעות השפה החזותית מבחינת השימוש בקומפוזיציה, בצורה ובצבע במהלך לימודי אומנות ויצירה. בונוס גדול הניתן לסטודנטים ללימודי אומנות, הוא סיורים במגוון תערוכות, גלריות ומוזיאונים חשובים בארץ ובעולם. למעשה לימודי אומנות חושפים את הסטודנטים לעולם עשיר של פילוסופיות ותיאוריות הלקוחות מעולם החברתי והתרבותי שהשפיעו על זרמים שונים באומנות העבר ובאומנות העכשווית. תיאוריות אלו יסייעו לסטודנטים להגיע ליכולת של יצירה עצמית בדגש של הבעה מקורית יוצרת.

לימודי אומנות - תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה

לימודי אומנות, נלמדים במגוון מכללות לאומנות ואוניברסיטאות בארץ במסגרת לימודי תעודה או תואר ראשון, שני ושלישי. תנאי הקבלה ללימודי אומנות משתנים ממוסד אחד לשני, כאשר התנאי הבסיסי הוא ממוצע הציונים בין הפסיכומטרי לבגרויות. לרוב אם מדובר במכללה ללימודי אומנות המעבירה קורסים מקצועיים קצרים במקצועות עיצוב שונים, כדוגמת עיצוב גרפי או עיצוב פנים, אין צורך בתעודת בגרות מלאה או למתקשים ציון עובר בקורס פסיכומטרי ללקויי למידה. תנאי הקבלה באותם מכללות דורשים רק תיק עבודות, מבחן כניסה כליל וראיון קבלה. לעומתם תנאי הקבלה ללימודי אומנות במגוון מכללות אומנות ואוניברסיטאות בהן לומדים את תחום האומנות לעומק הדרישות הרבה יותר נוקשות והתחרות אליהן מאוד גבוהה. תנאי הקבלה לרוב דורשים הצגת תיק עבודות, מעבר כניסת בחינה, ראיון אישי וממוצע ציונים גבוהה בבגרות ובפסיכומטרי. תנאי הקבלה הנוקשים, באים כדי לברור בין אלפי המועמדים שמגישים את מועמדותם מידי שנה. יחידי הסגולה, שזוכים להתקבל ללימודי אומנות במוסדות הנחשבים בארץ, יוכלו לעבוד בשלל מקצועות מרתקים בתעשייה כמו: אדריכלות, עיצוב גרפי, אוצרות, הוראת לימודי אומנות, ציירים, פסלים, מעצבי אופנה ועוד. לימודי אומנות טומנים בחובם תחום מרתק וקריירה מזהירה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה