יום רביעי, 27 ביוני 2012

ערוץ לוגי לילדים שלנו

נדמה כי הילדים של היום, לעיתים יודעים יותר מאיתנו. היום לילדים הרבה יותר קל להשיג מידע לגבי כל נושא שבעולם, כיוון שאם הם רק יחשבו על מילה מסוימת, הם יוכלו להדליק את המחשב ולחפש מידע בנושא במנוע החיפוש שבאינטרנט. מצב זה מביא הרבה ילדים להיות בעלי ידע נרחב מאוד לגבי הרבה מאוד נושאים, מה שפותח בפניהם עולמות חדשים. המידע הרב שמגיע אל הילדים מגיע, כמובן, לא רק מהאינטרנט, כיוון שגם הטלוויזיה תורמת לכך רבות, ובוודאי יותר ממה שתרמה לכך בעבר.

ערוצי הילדים

כיום חברות הכבלים מספקות הרבה מאוד תוכניות המיועדות ילדים, ואחת האופציות היא ערוץ לוגי, אשר משדר תוכניות איכותיות במיוחד לקהל הילדים הצעירים. ערוץ לוגי משדר תוכניות חינוכיות שמטרתן היא לא רק לבדר ולהנעים את זמנם של הילדים, כי אם גם להעניק להם ידע, ערכים וחינוך. יש הרבה מאוד תוכניות בערוץ זה, ממגוון תחומים, כך שכל ילד שצופה באתר זה יכול ללמוד הרבה מאוד על תחומים כמו מדע ותחומים חינוכיים נוספים. יש לציין כי נתח נכבד מתוכניות הערוץ עוסקות במדע, אך תוכניות אלו מועברות בצורה ידידותית מאוד לילדים, והן הפכו להיות מובילות הדרך ברייטינג האתר. האנשים שעובדים בערוץ לוגי הם אנשי מקצוע מיומנים, וישנן גם תוכניות שבהם מארחים ילדים מכל הארץ לשיחות מאוד רציניות בנושאים מדעיים שונים. זוהי דרך נפלאה עבור הילדים ללמוד, כיוון שלא מדובר על למידה של קריאה מספר, וגם לא העברת חומר בצורה יבשה, אלא מדובר על למידה מהנה תוך כדי צפייה בטלוויזיה.

בחירה זהו ערך עליון

עוד דבר גאוני אותו מאפשרות חברות הכבלים ללקוחות שלהם הוא יכולת הבחירה, כיוון שעל ידי האופציה של VOD כל אחד יוכל לבחור את התוכניות שמעניינות אותו. ילדים שצופים בערוץ האהוב עליהם לא צריכים לשבת מול הטלוויזיה שעות ולחכות לרגע בו תגיע התוכנית האהובה עליהם, כיוון שעל ידי שימוש באופציית VDO הם יוכלו לבחור בדיוק את מה שמעניין אותם לראות. האופציה הזו היא מאוד טובה כי ברוב הבתים ההורים מנסים להגביל את שעות הצפייה בטלוויזיה עבור הילדים ובמידה ותינתן להם יכולת הבחירה הם ינצלו פחות שעות צפייה. עוד מעלה מופלאה היא העובדה שעל ידי אופציה כזו הילדים לומדים את חשיבותה של יכולת הבחירה. ילד בכל גיל צריך לדעת לבחור את התוכנית האהובה עליו מבין הרבה תוכניות, כך הוא מפנים את החשיבות של יכולת הבחירה, ויוכל לעשות בכך שימוש גם בתחומים אחרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה