יום שלישי, 26 ביוני 2012

מגוון רחב ומרתק של טיולים בכרמל

אין ספק, שאזור הכרמל הוא אחד מהאזורים הקסומים, המיוחדים והיפים ביותר שיש במדינת ישראל. המדינה אולי קטנה, אך היא התברכה בנופים רבים, ומי שרוצה לחזות במראה המקסים של הר הכרמל הפורח, מוזמן לבוא ולבקר אותו בעונות האביב, אך גם בעונת הקיץ עדיין יש חלקים נרחבים מאד בכרמל שהם ירוקים, והם מושלמים עבור טיול ג'יפים, וכן עבור טיולים נוספים בכרמל. טיולים בכרמל, יכולים להיות מכמה סוגים. אפשר לעשות טיולים בכרמל שכאמור יהיו בעלי אופי אתגרי. טיול ג'יפים לדוגמה שבו אתם תעלו עד לקצה הכרמל הוא טיול שכזה. מצד שני, אתם יכולים גם לעשות טיול שונה, שבו אתם תבקרו בכפרים השונים באזור, ובפרט בכפרים הדרוזים והצ'רקסים, שכוללים בתוכם תרבות עשירה, והיסטוריה מרתקת.

כמה טיולים בכרמל שכדאי לבדוק


כמובן שאתם יכולים לשלב בין השניים. לצאת בבוקר אל טיול ג'יפים בכרמל, ולאחר מכן להמשיך לטיולים בתוך הכפרים השונים. כך לדוגמה, אם החלטתם לצאת אל טיולים בכרמל, חבל שלא תבקרו בתוך הכפר פקיעין. זהו כפר מיוחד הכולל בתוכו אוכלוסייה מעורבת מזה מאות שנים, וידוע גם בזכות רצף ההתיישבות היהודית שהייתה בו. רוב היהודים שבאים לעשות טיול ג'יפים בכרמל, ועוצרים ליד אזור פקיעין, לא יכולים לוותר על הביקור במערכה של רבי שמעון בר יוחאי. לפי המסורת, זו המערה שבה הוא התגורר במשך תקופה מסוימת, לאורך תקופת המרד הרומאי. ספר הקבלה עצמו, מבוסס ברובו על המעשים של רבי שמעון בר יוחאי בתוך מערה זו ממש. אפשרות אחרת של טיולים בכרמל באזור פקיעין, תהיה ממש טיול בעקבות שלל הדתות. בפקיעין יש כנסיות היסטוריות, שהיום הן כבר עזובות, אך השרידים שלהן עוד קיימים - הכנסייה האורתודוקסית והכנסייה הביזנטית העתיקה. בהמשך תוכלו גם לבקר בבית הכנסת העתיק של פקיעין. טיולים מסוג אחר לגמרי בכרמל, יכולים להיות אל כפר קמא. גם במקרה זה, אפשר לשלב בין טיול ג'יפים על כל הר הכרמל, ובהמשך עצירה ליד כפר קמא, שהוא כבר צ'רקסי. הטיול בתוך כפר קמא, יכול לחשוף אתכם לארכיטקטורה הצ'רקסית המיוחדת - מדובר על מבנים בסגנון קווקזי, שנמצאים בלב המזרח התיכון. טיולים בכרמל, שיובילו אתכם לכפר קמא ולכפרים צ'רקסיים נוספים, יוכלו לחשוף אתכם לתרבות הצ'רקסית המפוארת, למאכלים השונים ולבגדים המסורתיים.

ואי אפשר בלי טיול ג'יפים כללי


ציינו כאן מספר תחנות עצירה שתעשו במהלך טיולים בכרמל, אבל ברור שאחד משיאיו של הטיול שלכם, הוא טיול הג'יפים שאתם תעשו. טיול ג'יפים כולל עליה מאתגרת יחסית בתוך הג'יפ, ומומלץ מאד רק לאנשים שמוכנים לעליה חדה יחסית. עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שלאורך הטיול אתם תיחשפו יותר ויותר לנופים המדהימים, ככל שתעלו יותר ויותר למעלה. בסוף של טיול ג'יפים בכרמל, אתם תגיעו כמובן לפסגתה, וממנה תוכלו להשקיף על האזור כולו, ולהסתכל על הנופים המדהימים, ועל הצמחייה השופעת. הטיולים בכרמל מומלצים בעקרון לכל אורך ימות השנה, ואתם תמיד גם מוזמנים לבוא ולעצור בכפרים השונים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה