יום שני, 2 ביולי 2012

קייטנות אומנות

כיום ידוע כבר מעל לכל ספק כי לאמנות (ART) ולאומנות (CRAFT) יש יכולות מרשימות ומשמעותיות בעיצוב עולמם של ילדים, בכוחה של עבודת אומנות לאפשר לילדים מקום להתבטא, לשחרר כעסים וקשיים רגשיים ולפרוח – כך גם לגבי אמנות. לכן, לקראת החופש הגדול וימי הקיץ שיש להפעיל בהם את הילדים, קייטנות אומנות ואמנות הן פיתרון אטרקטיבי, ייחודי ולא שגרתי. קייטנות אומנות מציעות משהו מיוחד ומגוון מאוד, פיתרון שהוא גם מהנה ומגוון מבחינת פעילויות אך גם ערכי ומקנה לילדים כלים.

חשיפה למגוון רחב של תחומים


במהלך קייטנות אומנות הילדים המשתתפים מקבלים הזדמנות פז להיחשף למגוון רחב ועשיר של תחומים מעולם האומנות והאמנות, כאשר הפעילויות מתקיימות בצורה מקצועית ואיכותית וכמובן תוך התאמת התכנים לגיל הילדים ולאופי הקבוצה הספציפית. החשיפה לתכנים האמנותיים והאומנותיים היא הן תיאורטית וחווייתית וכמובן שמעשית עם עבודה של הילדים המשתתפים ביצירת עבודות ויצירות משל עצמם. נעשות פעילויות קבוצתיות ופרטניות, אפשרות לסיורי שטח מיוחדים, עבודה עם חומרים שבבית היה קשה להשיג וכן הלאה.

למי זה מיועד?


נכון שבעולם האמנות ובודאי שבעולם הרחב של אומנות ואנשי מקצוע המפיקים פריטים מיוחדים ומושקעים כל אחד – כולל ילדים – יכול למצוא משהו להתחבר אליו ושתהיה לו תשוקה מסוימת כלפיו. אבל בכל זאת קייטנות אומנות אינן מתאימות לכל אחד והן פונות לקהל ילדים מסוים, ילדים שניתן לומר עליהם שהם שוחרי אמנות או תרבות ובנוסף ילדים אשר אוהבים ליצור ולעבוד עם חומרים שונים – למשל ילד שאוהב לבנות בעץ.

תכנים לדוגמא במסגרת קייטנת אומנות ואמנות


קייטנות אומנות כוללות כאמור מגוון רחב של תכנים אפשריים וסדנאות מעשיות של עבודה עם הילדים, בהובלת מדריכים מקצועיים ומנוסים בהדרכת ילדים כמו גם בתחום אמנותם הספציפי. תכנים לדוגמא במסגרת קייטנות אומנות הם:
  • לימודי ציור: לימודי ציור הם בסיס בלימודי אמנות בכלל וגם במסגרת קייטנת אומנות ואמנות הם מהווים חלק חשוב. הציור הוא בסיס ממנו ניתן להתפתח לתחומים אמנותיים אחרים וגם בתחומי אומנות לרוב יש צורך ביכולות ציור.
  • רישום: מרכיב מעולם הציור, רישום של אובייקטים ולימוד מעשי של טכניקות עבודה.
  • אנימציה: זהו עולם קסום ועשיר מאוד, הילדים אוהבים מרכיב זה מאוד ובמסגרת קייטנות אומנות הם ממש יכולים ליצור סרטון אנימציה משל עצמם.
  • צילום סטילס: מדיום אמנותי איכותי ועשיר, לומדים מושגים חשובים, טכניקות בסיסיות והרבה התנסות מעשית. • קולנוע: לימוד הקולנוע כמדיום אמנותי, כאשר קייטנות אומנות כוללות ניתוח סרטים ולימוד הבסיס בתחום ואפשרות לצילום סרטון עצמי של הקבוצה.
  • פיסול ואמנות פלסטית: לימוד של מונחים חשובים ופסלים חשובים, התנסות מעשית ביצירת אמנות פלסטית מחומרים שונים – כלי מדהים לביטוי עצמי של הילדים.

 קייטנות אומנות יכולות לכלול תכנים ונושאים נוספים כגון עבודה בעץ, נפחות וכיוצא באלו בהתאם למהות הקייטנה וקבוצת הילדים המשתתפים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה