יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

חופשה בצפון, התרופה האמיתית


אנחנו עובדים יותר שעות מאי פעם, אנחנו יושבים יותר, זזים פחות, עושים פחות פעילויות משפחתיות והחבר הכי טוב שלנו הוא המחשב. יוקר המחייה עולה משנה לשנה ואנחנו נאלצים לעמוד בקצב הגבוה שמכתיבים לנו החיים. לא מפתיע לגלות כמה נזקים גורם לנו אורח החיים המודרני והכוונה היא לא רק לתופעות כמו השמנה או לחץ דם גבוה אלא גם לנזקים נפשיים, לעייפות, לעצבנות ולחוסר שקט. למרות שישנם רופאים שמאמינים שכדי להירגע צריך להשתמש בתרופות, ישנם פתרונות טבעיים יותר, פשוטים יותר, כמו אטרקציות בצפון למשל.

 אטרקציות בגליל המערבי


מדי שנה מאות אלפי ישראלים נוהרים לצפון, מחפשים אטרקציות בגליל המערבי שישכיחו מהם את עמל יומם הקשה ושיספקו להם מלאי של חוויות שיתנו להם את הכוח להמשיך הלאה. אטרקציות בצפון לא חסרות, אבל אטרקציות בגליל המערבי הם כבר משהו מיוחד. ראשית, על מנת שנהיה בטוחים שאנחנו ממוקמים כמו שצריך, חשוב לדעת שהגליל המערבי משתרע מראש הנקרה בנקודה הצפונית ועד לנחל קישון, עמק זבולון, הר הכרמל ובקעת בית נטופה בדרום.

 מדובר באחד האזורים המגוונים ביותר בארץ מבחינת הנופים שבו כיוון שהוא כולל מלבד חופי ים מפורצים מרהיבים ביופיים, גם הרים גבוהים ומרשימים ואף נחלים שכמו חורצים את ההרים ויוצרים בהם עמקים מפתיעים. אין אדם שלא יתפעם לנוכח השפע הטבעי הזה שהוא מנת חלקו של הגליל המערבי ושל הגליל בכלל. ילדים קטנים אך גם אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם פעורי פה ועצורי נשימה לנוכח כל היופי הזה של חלקה הצפוני של ארצנו.

אטרקציות בצפון


נכון, אנחנו אוהבים את העיר, אבל עם כל הכבוד לבתי הקפה השכונתיים, למועדוני הלילה ושאר הסחות הדעת האורבניות, מתי בפעם האחרונה עשיתם שייט קיאקים במרכז העיר, מתי בפעם האחרונה קטפתם דובדבנים, נשמתם אוויר צלול באמת או קיפצתם כילדים מאושרים בשדות מוריקים? לא חסרות אטרקציות בגליל המערבי או אטרקציות בצפון, אבל לפעמים נדמה שעם כל הכבוד להן, מספיק להיות נוכחים שם כדי להרגיש אחרת, לחוש רוגע אמיתי, שלווה, רחוקים מהכול ועם זאת כל כך קרובים לעצמנו.

 עשו את הדבר הנכון

אם אתם מרגישים כמו תושבים רבים במרכז הארץ ובדרומה שאתם זקוקים לחופשה אמיתית, כזו שלא רק תשכיח מכם את הדאגות ואת הלחצים היומיומיים, אלא כזו שתדליק אתכם, שתסעיר אתכם ושתפיח בכם רוח חיים חדשה שתיתן לכם כוח להמשיך, נראה שהגיע הזמן שתפנו את הפנים לכיוון צפון. במידה ויש לכם ילדים, אין ספק בכלל – אטרקציות בגליל המערבי הם מה שאתם צריכים. קחו את הזמן הזה לעצמכם, לטובת הבריאות שלכם ושל בני המשפחה, זה מגיע לכם.

 היו חזקים

אל תצטרפו למעגל העובדים שדוחה את החופשה שלו מיום ליום משנה לשנה וממשיך את המרוץ הסיזיפי של הקריירה, קחו את הזמן שלכם בידיים שלכם וסעו לצפון, הוא קורא בשמכם, אתם בטוח יכולים לשמוע אותו...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה