יום שלישי, 7 באוגוסט 2012

קורס שזירת פרחים

אחת המתנות המשמחות ביותר היא זר פרחים מפואר. באמצעות זר מרהיב כזה או אחר, המורכב מפרחים צבעוניים ואיכותיים, ניתן לציין כל מאורע ולהפוך גם את היום השגרתי ביותר לאירוע חגיגי ובלתי נשכח. אולם, בכדי להפוך את הזר ליצירת האמנות שהוא, יש לבצע שזירת פרחים טובה.

אם הנכם מעוניינים להפוך את זר הפרחים לחגיגה נהדרת של ריחות וצבעים, להעצים את התחביב או להפוך את האמנות למקצוע, לפניכם מעט מידע אודות שזירת פרחים, היכן ניתן ללמוד זאת ומה ניתן לעשות עם הכלים הנרכשים במהלך הקורס.

תכני לימוד פרחוניים


בשנים האחרונות תחום שזירת הפרחים התעצם באופן משמעותי. אם בעבר רק עקרות בית או גננים חובבים הוציאו תחת ידיהם זרים מושקעים לכבוד ימי הולדת או מסיבות מיוחדות, כיום ניכר כי מדובר במקצוע לכל דבר, הנעשה מבוקש מאוד. יחד עם זאת, לימודים אלו יכולים להיות כלי חיוני, המעשיר את היכולות ויתר התחביבים שלכם.

במהלך לימודי שזירת פרחים, לומדים מגוון נושאים חיוניים בתחום כגון עיצוב זרי פרחים, עיצוב סידורי שולחן, שזירת פרחים בחופות, עיצוב בוקטים וזרים לכלה, שזירת פרחים יפנית וכדומה. נושאי הלימוד אף מאפשרים ללמוד כיצד להתאים את הזר למאורע, מהן השיטות להארכת חיי הפרח ואיך להתאים את העיצוב לאירוע הנחגג.

מוסדות לימוד


בכל רחבי הארץ ישנם מכונים ומכללות המציעים לימודי שזירת פרחים. חלקם מציעים קורסים ממוקדים בתחום זה וחלק משלבים את הקורסים בלימודי עיצוב כלליים יותר. מוסדות אלו כוללים בין היתר את הקריה האקדמית קרית אונו, המציעה קורס שזירת פרחים וקורס שזירה המתמקד בעיצוב זרי כלה, את מכללת אורט, המציעה קורס שזירה מקצועי ואת מכון הסדנא בכיכר בפר סבא, המציע קורס שזירה גם למורים בשנת שבתון. מעבר לכך, ניתן ללמוד באופן מעשי כשוליה בחנויות פרחים ברחבי הארץ, דבר המקנה למידה מהשטח את היסודות והכלים הנדרשים למקצוע.

מקצוע מדופלם ותחביב מרהיב


עולה השאלה, מה ניתן בפועל לעשות עם המקצוע, והאם בסופו של דבר ניתן לחיות ממנו. התשובה היא כן. בכל רחבי הארץ, חנויות הפרחים מחפשות שוזרים מקצועיים, המשדרגים באופן ניכר את הזרים המוצעים ללקוחות. כך, ניתן לעבוד בחנויות פרחים בירושלים, חנויות פרחים בתל אביב וביתר אזור הארץ. מעבר לכך, ניתן ליהנות מכלי זה כתחביב, המאפשר לשדרג כל ארוחת חג או אירוע אחר ולהפוך את היום למרהיב במיוחד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה