יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

להפוך תחביב למקצוע


לכל אחד מאיתנו יש משהו שהוא ממש נהנה לעשות והוא ממש טוב בו. משהו שאנחנו מחשיבים בתור תחביב, בשעות הפנאי שלנו. תחביב שבשבילנו הוא הנאה גדולה, מפלט מהמציאות, דרך לנקות את הראש ולעיתים תרפיה זולה. הרבה אנשים לא מבינים או מודעים לכוח הטמון בתחביב שלהם, הרי כל אחד חולם על עבודה מהנה, שהולכת לנו ממש בקלות, עבודה שנצטיין בא ונממש את הפוטנציאל שטמון בנו. יש אנשים שאוהבים לצייר בשעות הפנאי, יש כאלה שאוהבים לבשל ולאפות מאכלי גורמה, יש כאלה שאוהבים לתפור ולעצב תלבושות, יש כאלה שאוהבים לאפר את החברות ויש כאלה שאוהבים לכתוב למגירה. הגיע הזמן לצאת מהמגירה ולהפוך את הכישרון למקצוע, לממש את הפוטנציאל שטמון בנו ולעשות מזה כסף.

קורס ממשרד העבודה

הרבה אנשים נתקעים בחייהם במקצועות שהם לא אוהבים, באים לעבודה בלי חשק ורצון. הרבה אנשים לא מודעים לכך שהם זכאים לקורס מקצועי מטעם משרד העבודה. האגף שאחראי לקורסים הוא האגף הבכיר להכשרה מקצועית ופיתוח כוח אדם שפועל מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, מי שמקשר ביניכם היא לשכת העבודה ממנה אתם מקבילים אישור והפניה לקורס המבוקש. קיימים כיום מגוון רחב של קורסים שיכולים להפוך כל תחביב למקצוע, קורסים של  עיצוב תכשיטים, עיצוב שיער, איפור, גרפיקה, נגרות, בישול, ראיית חשבון ועוד. תתפלאו ניתן למצוא גם מקצעות רציניים ומבוקשים, לאלו שמחפשים משרות הייטק, ישנם מגוון של קורסים במחשבים, שקשורים בנושא. לכל אלו שמתעניינים בעסקים וחדשנות עסקית יש מגוון קורסים שמתאימים גם לכם, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללכת ללשכת התעסוקה שקרובה לביתכם ולבדוק את זכאותכם.

מי זכאי לקורס?

כולנו זכאים לקורס מטעם משרד העבודה, קורס שתקבלו לרוב בחינם. בתנאים הבאים: אדם שמוגדר בלשכת העבודה כדורש עבודה, מובטל או כאחד שמבקש לבצע הסבה מקצועית. כל אזרח בעל תעודת זהות ישראלית יכול לפנות ללשכת התעסוקה ולבקש לעשות קורס, פעם אחת בכל שלוש שנים, אם אתם צריכים לעשות מבחן פסיכומטרי תוכלו למצוא גם פסיכומטרי ללקויי למידה. אוכלוסיית היעד היא מעוד מגוונת: דורשי עבודה מגיל 18 ומעלה, חיילים משוחררים במסגרת 3 השנים הראשונות לשחרורם. עובדי תעשייה לקראת פיטורים, אקדמאים, אוכלוסיות מיוחדות כמו ביני מיעוטים ואנשים עם מוגבלויות, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים כמו תושבי קו עימות ואמהות חד הוריות. כדי להגיש מועמדות לקורס, חייבים לקבל אישור לזכאות מלשכת התעסוקה ולהצטייד בהפניה מטעמם. ברגע שקיבלתם את ההפניה, תקבלו רשימה של מקומות וקורסים בהם תוכלו ללמוד, תיצרו איתם קשר לשם הסדרת ההרשמה. תהיו מוכנים לעבור ראיון ומבחני קבלה, שתפקידם לבדוק את הטעמתכם למקצוע.  אתם לא חייבים לבחור את בית הספר רק מהרשימה של לשכת העבודה. קיימים מגוון בתי ספר מקצועיים שניתן לעשות בהם את הקורס שבחרתם, התנאי הוא שהם מלמדים מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה