יום שני, 5 בנובמבר 2012

טיפים לבחירת סדנת בישול


סדנה להכנת סושי, סדנה להכנת שוקולד, סדנה לבישול אתני, סדנה לאפייה, סדנה לפיסול עם מרציפן, סדנה לאלכוהול, סדנה להכנת קפה ועוד שלל סדנאות אחרות אשר מוצעות לנו בידיים פרושות לרווחה על ידי שפים מקצועיים, בכל נושא שנבחר בעולם, הקשור לתחום המזון והשתייה. אבל ככל שהמבחר יותר גדול, נוצר אצלנו בלבול ואנחנו מוצאים את עצמנו בוהים בשלל האפשרויות בלי להגיע לאף החלטה קונקרטית.

שלב ראשון - תתאימו את הסדנה לטעם האורחים

קיימות שלל סדנאות לבישול בארץ, כדי לבחור את הסדנה המושלמת עבור האירוע שלכם, תתחילו בכך שתבחרו את נושא וסוג הסדנה. הדרך הקלה לבחור את סוג הסדנה, היא להטעים אותה לטעמם של האורחים שלכם. תערכו בדק בית ותתחקרו את טעמו האישי של כל אורח, בדיוק כמו שהייתם עושים אם הייתם מחפשים עכשיו משרות דרושים java או בתחום ההייטק, תוכלו להיעזר בפייסבוק כדי לדלות פרטים על כל אחד מהאורחים או פשוט כדי לשאול אותם בצורה עקיפה מה טעמם האישי באוכל. כמובן שהסדנה מיועדת לכלל האורחים באירוע, כך שאתם לא יכולים להתאים את הסדנה בהתאם לטעמו של כל אורח. אבל אתם יכולים לבדוק מה הטעם המשותף בין כל האורחים וכך לבחור את נושא הסדנה. כמובן חשוב שתתחשבו בטעמכם האישי, במהלך בחירת הסדנה. משום שאין טעם להזמין לאורחים סדנת בישול, שאתם לא אוהבים. מלבד טעמם האישי של האורחים, כדאי גם שתבררו עם ישנם אורחים שאלרגיים למאכל מסוים. אתם לא רוצים להגיע למצב לא נעים בו אחד האורחים לא השתתף במסיבה או חס וחלילה יפגע.

שלב שני - בצעו תחקיר וסקר שוק

אחרי שבחרתם את נושא הסדנה, תוכלו לשים לב שגם במקרה הזה קיימות עשרות או מאות סדנאות אשר מספקות את אותות נושא. על מנת לברור בין מאות הסדנאות, את הסדנה המושלמת עבורנו ועבור אורחינו, חשוב שנבצע תחקיר מעמיק וסקר שוק לגבי הסדנה הספציפית בה אנחנו מעוניינים. הדרך הכי טובה לבצע את התחקיר, היא באמצעות גוגל. שם נוכל למצוא אינספור פורומים מקצועיים אשר עוסקים בנושא. על מנת לדייק בתוצאות החיפוש והגיע לפורומים המבוקשים, עלינו להקליד בגוגל את המילה פורום ואת הסדנה אותה אנחנו מעוניינים למצוא. בפורום נוכל לקבל המלצות על ידי אנשי מקצוע ולקוחות מרוצים, לגבי סדנאות מומלצות, סיפורי חוויות ואת המחירים הממוצעים של הסדנה. אחרי שריכזנו לעצמנו את הסדנאות המועדפות, נתחיל בביצוע סקר השוק שלנו. במהלך סקר השוק חשוב שנערוך טיולים בין כל חברות הסדנה, משום שבאמצעות הפגישה האישית תוכלו לקבל אינדיקציה טובה יותר לגבי טיב החברה, לעומת השיחה הטלפונית הקרה. במהלך סקר השוק תבדקו איזה חברה מציעה לכם את ההצעה הכי טובה. מבחינת מי שמעביר את הסדנה, החומרים שאתם עובדים איתם בסדנה, הסילבוס של הסדנה וכמובן מחיר הסדנה. את הבחירה הסופית שלכם על תקבעו רק על פי המחיר, אלה גם על פי איכות המוצר שאתם מקבלים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה