יום שבת, 12 בינואר 2013

חוגים

 החברה הישראלית הינה חברה מערבית לכל דבר. אחד מהמאפיינים שלה הוא הרצון והצורך במילוי תכנים תרבותיים וחברתיים לאדם ולפרט. כל פרט בחברה זקוק לגורם אשר ימלא אותו, ויעשיר אותו מבחינה תרבותית וחברתית. ואשר יגרום לו לאושר ולנחת. בשעות שהן רק שלו.את החלל הזה שכל אחד זקוק לו ממלאים החוגים. ויש שלל חוגים המתאימים לכל אדם בכל גיל שהוא. צעיר או מבוגר .וגם לכל אדם מכל סוג אוכלוסיה ומכל מעמד חברתי. כל אדם יכול להצטרף לכל חוג, מסיבותיו שלו.  אדם העובד שעות מרובות ירצה לשחרר לחץ בחוג כלבבו. פנסיונר ירצה למלא את שעותיו בחוויות מרגשות. הורים ירצו לשלוח ילדיהם לחוגי העשרה. זקנים יכולים למצוא חוגים אשר יעשירו אותם ויתאימו למצבם הגופני והנפשי. ישנם אחרים שרוצים להצטרף לחוגים לשם רכישת מקצוע. ויש כאלו שמחפשים בעיקר מפגשים חברתיים. וכן הלאה. שפע החוגים הקיימים מאפשר לכל אחד למצוא את החוג עם הנושא האהוב עליו.

סוגי חוגים


כאמור, יש שלל הצעות לחוגים בכל התחומים. חוגי ספורט למיניהם. מספר דוגמאות הם שחיה , התעמלות, כדורסל ומשחקי כדור אחרים. חוגי יצירה , דוגמאות בולטות- קרמיקה ציור פיסול. חוגי כתיבה- כמו כתבה יוצרת תסריטאות ועוד. חוגי ילדים כמו לימודי אנגלית פעילויות יצירתיות ועוד. אפשר למצוא גם חוגי העשרה שונים. ישנם חוגים שנוצרו לצרכים מיוחדים. כמו הכנה ללידה ועוד.ישנם גם חוגים לימודיים להכרת המחשב האינטרנט וגם מכשירי אייפד וטאבלט . חוגים מתקיימים בכל שעות היום. בבקרים בעיקר לפנסיונרים. בשעות אחרי הצהריים לאנשים עובדים ולתלמידים. וגם בשעות הערב המאוחרות והלילה שהם במקרים רבים חוגי בילוי. מה שבטוח הוא ,שאם בוחרים בחוג מוצלח אזי מובטח למשתתף בו שפע הנאה והרבה זמן איכות.

איך לבחור חוגים


מה שברור הוא שכל אחד יבחר חוג האהוב עליו והקרוב לליבו. אם מדובר באדם בגיר הרי שהוא יודע איזה חוג לבחור. אם מדובר בילדים הרי בחירת החוג  תעשה על ידם או בשיתוף הוריהם. הורים צריכים לייעץ בבחירת החוג אך לא לכפות רצונם על הילד. במקרה של אנשים זקנים בדרך כלל החוגים מתקיימים במוסדות מיוחדים הנותנים שרות לזקן. בדרך כלל צריך לבחור חוג שקרוב למקום המגורים בשעות שנוחות לכל אחד. צריך לבדוק מי מנחה החוג איזה מוניטין יש לו. אם אפשר מה הרכב האנשים המגיעים לחוג. היות וחוג הוא גם מפגש חברתי, חשוב שכל אחד ירגיש בנוח עד כמה שאפשר בתוך המסגרת החברתית הזאת. צריך גם לבדוק את המחיר שצריך לשלם עבור החוג. חלק גדול מהבדיקות ניתן לברר באמצעות העיתונות האינטרנט ובאמצעות טלפונים חכמים דוגמת  אייפד.לאחר בדיקת כל הפרמטרים האלו צריך לקבל החלטה. לאיזה חוג כדאי להצטרף.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה