יום ראשון, 13 בינואר 2013

לבחור את החוג הנכון עבור ילדכם


עם תחילת שנת הלימודים הורים וילדים בגילאי בתי הספר היסודיים והגנים, עומדים בפני המלאכה של בחירת החוג המתאים עבורם. קיימות מסגרות שונות כדוגמת מועדוניות, חוגי העשרה קייטנות קיץ המציעות חוגים מעניינים ואטרקטיביים לילדים החל מפעילויות יצירה כגון שזירת חרוזים, עיסת נייר ועד חוג ג'ודו, גלגליות והולה הופ. העושר הרב של מערכת חוגים גדולה מכביד לעיתים בקבלת הבחירה הנכונה אך כדאי לעצור לרגע ולחשוב ביחד עם ילדכם מה החוג המתאים עבורו והיכן יוכל למצות את זמנו הפנאי בצורה הטובה ביותר עבורו.

להתאים את היכולות


לכול ילד יש את התכונות והיכולות האופייניות לו. אפשר להיוועץ עם הגורמים המחנכים במערכות השונות כדוגמת המחנכת או הגננת ולהבין מתוך התבוננות משותפת איזה חוגים נכונים יותר עבור ילדכם. ישנם ילדים אשר מרגישים בנוח בפעילות גופנית ויעדיפו להירשם לחוגי התעמלות שונים ואילו אחרים חזקים יותר בתחומי היצירה ויעדיפו אותם. לחץ חברתי יכול להוות גורם מבלבל ברישומו של הילד לחוג זה או אחר, שכן כולם רוצים להיות יחד עם חבריהם באותו החוג, אך לא תמיד חברי הילד נמצאים בחוג המתאים דווקא לכישוריו ויכולתו .

מהיכן מקבלים את הציוד המתאים


מרבית החומרים והציוד עבור חוגי הילדים ניתן ע"י צוות המדריכים בזמן השיעורים עצמם. יש פעמים בהם ילדים אשר נחשפו לחוגי יצירה ירצו להמשיך בפעילות זו גם מעבר לשעות החוג בשעות הפנאי בבית. כיום תוכלו למצוא את מגוון חומרי יצירה בחנויות שונות ולעיתים אף גופים שונים כגון שופרסל מבצעים הנחות מיוחדות עבור ערכות יצירה לילדים, הכוללות חומרים בסיסיים ומתקדמים. חוברות עבודה לחופש, או נגזרות נייר ניתן למצוא כמעט תמיד באזור המיועד לכך לרוב במחלקות שופרסל מבצעים לקטנטנים.

להגביל את מספר החוגים


ילדים מטבעם סקרנים ונהנים להתנסות במגוון חוגים. מעבר להוצאה הכלכלית הנדרשת עבור רישום ילדכם למספר חוגים, הרי במקרה שכזה כול המוסיף גורע ועל כן כדאי להגביל את הרישום לחוגים עד שני חוגים לילד. תחומים רבים מידיי יכולים ליצור עומס רגשי על ילדכם שכן לא בכול חוג יוכל לפעול על פי כישוריו ובהתאם לכך ייראו תוצרי החוג. כדאי לחזק את ילדכם בשני תחומים עיקריים בהם יוכל להתבלט על פני התפרסות על מגוון תחומים בהם הוא לא מצליח להגיע ליידי מיצוי, ובהמשך לתחושת כישלון בפני עצמו ובפני חבריו.

מתי להפסיק


היו קשובים לילדכם בקשר לרצונם להפסקת החוג. לעיתים רצון זה נשען על אירוע חד פעמי שהתרחש במהלך החוג וכדאי לברר זאת עימם ועם המדריך האחראי. במידה והילד מביע את רצונו להפסיק את החוג מחמת חוסר עניין, אל תמהרו להפסיק את החוג והסכימו יחדיו על מועד מאוחר יותר, שיאפשר לילד לבדוק את החלטתו ובמידה וירצה את ההזדמנות לחזור בו מהחלטתו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה