יום שני, 14 בינואר 2013

חוגים


כל תחום החוגים לסוגיו נועד למלא צורך שקיים בחברה . הצורך הוא לרוב נפשי, תרבותי, חברתי, בריאותי ועוד, לכל אדם בכל גיל, גזע, דת ומין. בכל גיל שהוא מחפש סוג של עיסוק שימלא צרכים מסוימים שלו. הוא מחפש עוד ערך מוסף להתנהלות היומיומית שלו. אנשים רבים מוצאים את הערך המוסף הזה בחוגים שונים הקיימים בכל מקום בארץ. ישנם חוגים מסוגים שונים. חוגי ספורט למיניהם. דוגמת חדר כושר התעמלות ועוד. חוגי יצירה כמו ציור, רישום, ניפוח זכוכית. חוגי לימוד כמו שפות, לימודי מחשב. חוגים לצרכים מיוחדים כמו הכנה ללידה, עזרה ראשונה ועוד.ישנם חוגים שמשלבים לימוד בכיתות יחד עם יציאה לשטח. כמו חוגי טבע ,חוגי צילום ואחרים. החוגים מתקיימים בכל שעות היום. מאחר והם נועדו לשרת אוכלוסיה מגוונת מבחינת טווח הגילאים. פנסיונרים, עקרות בית ואנשים שלא עובדים. יעדיפו במקרים רבים לבוא לחוגי בוקר. תלמידים, , אנשים עובדים יעדיפו חוגי ערב ואחרי הצהריים. בליינים ואחרים יעדיפו חוגי לילה.ניתן לעקוב אחרי פרטי חוגים במקומות כמו עיתונות, טלוויזיה, רדיו אינטרנט ועוד.

איזה חוג הכי מתאים לי


כל אחד יבחר את החוג שמתאים לו ביותר. אדם שעסוק כל היום בעבודה מלחיצה כמו תכנון חתונה, יחפש חוג שמשחרר אותו ,ומשכיח ממנו את לחצי העבודה. מי שיש לו צורך ללמוד איזה תחום בצורה קלילה ולא דרך מוסד לימודי ,יכול למצוא חוג מתאים. מי שמעוניין בספורט ימצא לעצמו מקום מתאים. אוכלוסיית זקנים תחפש לה חוגים שיתאמו למצבם הגופני והנפשי ללא קשר לבדיקות הדם שהם צריכים לעבור. במקרה של בחירת חוגים לילדים, רצוי שתהיה מעורבות של ההורים בבחירת החוג או ההכוונה אליו .אם כי לא כדאי לכפות את רצון ההורה על הילד.כדאי למצוא חוג שקרוב למקום המגורים. אלא אם כן מדובר באיזה סוג של חוג מיוחד שקיים במקום מרוחק. צריך לברר מי המדריך בחוג. אזה מוניטין יש לו. ואיך הוא מעביר את החומר הנלמד. גם מיקום החוג חשוב, והמחיר אותו צריך לשלם. ברורים אלו ניתן לעשות בשלל אמצעי תקשורת ובכללם טלוויזיה, רדיו ואינטרנט.כל השיקולים האלו חשובים מאחר וחוג הוא גם סוג של בילוי. וחשוב שמי שמגיע ומוציא כסף, יגיע ליהנות ויוכל לקבל את התמורה המגיעה לו.

חוגים כמפגש חברתי ולימודי


חוגים רבים משלבים גם אלמנטים לימודיים וגם אלמנטים חברתיים. בעצם כל סוג של חוג הוא גם מפגש חברתי. לרוב המפגש הוא קליל חביב ובלתי אמצעי. אך יש חוגים ששמים להם למטרה גם את הצד החברתי. חוגי טיולים למשל. חוגי טיולי גיפים. חוגים לריקודי עם בהחלט נכללים בקטגוריה הזאת. בכל חוג לומדים ריקודים חדשים .וגם מארגנים פעילויות משותפות כמו ארגון סופי שבוע ,מרתוני ריקודים ועוד.מפגש בחוג יכול בהחלט להוביל להיכרויות חדשות ומהנות. עצם האהבה המשותפת לאותו נושא, תתרום לנושאי שיחה משותפים. מכאן ועד להתפתחות ידידות הדרך קצרה. חוגים שנועדו לצרכים לימודיים יהיו לרוב למודים קלילים בנישה מאוד צרה. ולפעמים לצורך מסוים. כמו חוגים ללימודי שפה. חוגים להורים לילדים מתבגרים למשל ועוד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה