יום חמישי, 14 בפברואר 2013

האם ישנם חוגי טיפול לילדים באמצעות בעלי חיים?


במילה אחת - כן! כיום, אם לילד שלכם ישנה לקות מסוימת ואתם מעוניינים לטפל בה, אחת הדרכים המומלצות ביותר מבין מגוון שיטות הטיפול, היא בין השאר לרשום אותו גם למסגרת טיפולית באמצעות בע"ח. תוכלו למצוא על כך מידע נוסף אם תיכנסו לדף הבית של בולבי, שהיא החברה המובילה בארץ לטיפול באמצעות בעלי חיים. הטיפול באמצעות בעלי חיים עוזר לילד לפתח קשרים, לשפר יכולות תקשורתיות, להבין כיצד הזולת מרגיש ביחס לפעולות שהוא עצמו עושה, ולרסן דחפים מסוימים. אנחנו נתמקד בחוגי טיפול בבעלי חיים, כאשר את ההרשמה והמידע הנוסף תמצאו אם תגלשו לדף הבית של בולבי.

כיצד החוגים עובדים?


אם נכנסתם לאתר של בולבי בוודאי כבר הספקתם לראות כי פעמים רבות, הטיפול עם בעלי חיים מתבצע בצורה יחידנית. אז איך אפשר להכניס קבוצה של ילדים שאינם קלים לטיפול לתוך חוג עם מטפל אחד בלבד? קודם כל, מתקיימת שמירה על קבוצות קטנות. אם נכנסתם לדף הבית של בולבי בוודאי ראיתם כי האמונה היא שניתן לפתח כל אדם, אם רק נותנים לו את הכלים הנכונים. ברור שבקבוצה גדולה, המטפל לא יכול להקדיש תשומת לב לכל ילד וילד, ואף יהיו יותר מידי בעלי חיים בסביבה. לכן, שומרים לרוב על קבוצות קטנות, וכך כל חוג מונה בין 4 ל5 ילדים על כל מטפל. כך המטפל יכול להקדיש את מקסימום תשומת הלב לילדים, ולסייע להם להבין מה הם לומדים דרך הטיפול בבעלי החיים.
החוגים הללו יכולים להיות במספר שיטות שונות. ישנם חוגי רכיבה על סוסים, כאשר דרך עקרונות הרכיבה הטיפולית לומדים הילדים את החשיבות של שליטה עצמית, ריסון ומשמעת - ממש כפי שהסוס לומד לציית לפקודות מסוימות, אך הוא תמיד יודע להגיב בהתאם לאדם שרוכב עליו (לסוסים יש רגישות גבוהה מאד) ישנם חוגים אחרים שתוכלו למצוא בלינק לדף הבית של בולבי אשר משלבים טיפול בפינת חי. בחוגים אלו, הילדים מגיעים לפינת חי במקום קבוע, ושם בעזרת המטפל הם מתחברים לבעלי החיים. הם לומדים לתקשר איתם, רואים את התגובות של בעלי החיים, מטפלים בהם ועוזרים להם, ובתמורה מקבלים בחזרה אהבה וחיבה.
שימו לב - ישנן שיטות טיפול שונות לילדים עם לקויות שונות. לכן, החוגים הללו צריכים להתקיים בקבוצות הומוגניות. הילדים צריכים להיות מאותה קבוצת גיל, וכן להיות בעלי לקות דומה, כדי שהטיפול הקבוצתי יעבוד כמו שצריך.


מעוניינים לקבל מידע נוסף?ישנם עוד חוגים רבים שמיועדים לילדים, ומשלבים טיפול באמצעות בעלי חיים. חשוב מאד להבין שאם אתם רוצים לקבל מידע נוסף, מומלץ בחום שתיכנסו לדף הבית של בולבי, כדי שתוכלו לבדוק את מועדי ההרשמה ותבררו כיצד אפשר להצטרף לקבוצת חוג או ליצור קבוצה חדשה. הדבר יבטיח שהילדים שלכם יזכו לטיפול הטוב ביותר והאכפתי ביותר שיש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה