יום חמישי, 21 בפברואר 2013

חוגים למבוגרים


הצורך שלנו ללמוד תחומים חדשים, להתנסות ולנסות, הוא צורך אנושי בלתי נגמר. אם בילדות היינו מבלים בחוגי ספורט, חוג אמנות או חוג בלט, הרי גם בהגיענו לגיל מבוגר, בו סיימנו לגדל את הילדים, סיימנו את המרוץ אחר הקריירה ואנחנו רוצים להעשיר את הידע שלנו – יש לנו הזדמנות נהדרת להתנסות בתחומים חדשים במסגרת של חוגים במתנ"סים, מרכזי תרבות ואמנות, בתי ספר ועוד. אם פעם חוגים למבוגרים הסתמכו בלימודי ברידג', הרי שהיום יש מגוון רחב של אפשרויות שונות, מגוונות, מעניינות ומרתקות.

מדוע מבוגרים זקוקים לחוגים?

חוגים למבוגרים מעניקים את האופציה לפתח מיומנות חדשה, לשמור על יכולת הריכוז, להפעיל את תאי המוח וכמובן להוסיף עניין לחיים. אם כבר יצאתם לפנסיה, מן הסתם, לא כדאי לבזבז את היום ולשבת בבית. אחרי שסיימתם כבר לגדל את הילדים ולעבוד שעות רבות במשך היום, הרי שזו הזדמנות אמיתית ונהדרת ללמוד משהו חדש, להעשיר את הידע, וכמובן, לבלות בחברת אנשים אחרים, חוויה שבפני עצמה מעוררת ומכניסה עניין לחיים. בחירת החוג המתאים לכם היא כמו בחירת עגלות לתינוק, התאימו את החוג לתחום העניין שלכם ובחרו במשהו שמעניין אתכם או שיכול להוסיף לכם אתגר. חוגים תוכלו למצוא כמעט בכל מקום בקרבת מקום מגוריכם, וכך גם עגלות תינוק.

חוגי אמנות

חוגי אמנות מעשירים את הנפש. עיסוק באמנות בגיל מבוגר מאפשרת לנו להביע את עצמנו ולהתנסות בעבודה עם חומרים שונים. אמנות כמו פיסול, קרמיקה, חמר, ציור או רישום נעשית במסגרת של חוגים איכותיים המותאמים לאוכלוסייה בוגרת. אם אתם חובבי אמנות, מחפשים משהו שבעזרתו תוכלו להביע את הצד האמנותי שבכם, או שאתם רוצים להתנסות במשהו חדש, חוג אמנות יוכל להתאים לכם מאוד.

חוגי ספורט

הספורט היא האמצעי שלנו לחיים בריאים. חוגי ספורט למבוגרים, כמו שחייה, אירובי, פלדנקרייז, יוגה ועוד יכולים לסייע לכם לשמור על הגוף ועל אורך חיים בריא. ישנן קבוצות מיוחדות המותאמות למבוגרים, ואף ישנם מקומות בהם תוכלו למצוא הליכות מאורגנות בפארקים.

שפות

לימודי שפות אפשריים בכל גיל. אם בצעירותכם לא הספקתם או שלא היה לכם את הפנאי לעסוק בכך, אתם יכולים להתחיל ללמוד שפה חדשה. זוהי אפשרות נהדרת להפעיל את תאי המוח ולחדד אותם.

בישול

בישול הגורמה הפך להיות אחת הנישות החמות ביותר, תוכלו לבחור בחוגי בישול העוסקים באפייה, בישול איטלקי, אסייתי ועוד. חוגי בישול הם חוויה נהדרת גם לבשלנים הטובים ביותר, וגם לאלו שמתנסים בפעם הראשונה בבישול או אפייה במטבח.

קורסים מקצועיים

ישנם קורסים מקצועיים הנלמדים במכללות, בתי ספר או מועדונים. קורסים לגרפולוגיה, פיענוח ציורי ילדים, קורסים העוסקים בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, דעת ומדעי החברה יתאימו מאוד להעשרת הידע שלכם ויאפשרו לכם ללמוד דברים חדשים ומרתקים שטרם הספקתם ללמוד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה