יום רביעי, 6 בפברואר 2013

חוגים - מידע שחשוב לדעת

לכל אדם יש את הפעילות העיקרית הממלאת את חייו. בשלב אחד של החיים זה הלימודים. בשלב אחר של החיים זה העבודה. לפעמים יש שילוב של שניהם. המרחב הנוסף שבו מעביר האדם את חייו הוא מרחב המשפחה. לכן ניתן לומר שברוב המקרים החיים של רוב האנשים עובר במרחבים של עבודה ,לימודים, בית ומשפחה. מה שרצוי הוא שכל אחד ימצא לו עוד דבר נוסף שיעשיר אותו, ויתבל את חייו בתבלין נוסף. במשהו שישבור את השגרה של חייו. אחד הדברים שאנשים עושים ומעשירים את חייהם הוא השתתפות בחוגים. יש אינספור תחומי חוגים שבהם יכול כל אחד להעביר זמנו, ליהנות, להעשיר ידע, לבלות ועוד. באזור תל אביב וגוש דן יש הרבה אפשרויות ללימודי חוגים. מכון כושר תל אביב הוא אחד מהם. תושבי גוש דן יכולים ליהנות משפע של חוגים בתחומים שונים. יצירה, אומנות ,ספורט לסוגיו. ריקודים, טיולים ועוד.

חוגים שונים


כאמור יש חוגים שונים בתחומים שונים. חוגי יצירה לסוגיה הם חוגי ציור. בחוג ציור למשל יש תת תחומים כמו רישום, רישום בפחם. ציור בצבע מים או שמן ועוד. בתחום היצירה אפשר למנות קרמיקה לסוגיה השונים. פיסול. מלאכת יד לסוגיה. ניפוח זכוכית. אמנות הויטראז'ים עוד רבים. חוגי ספורט מאוד נפוצים. משחקי הכדור לסוגיהם. חוגים קרבות מגע לסוגיהם. רכיבת סוסים ועוד. חוגים מיועדים לכול הגילאים ולסוגי אוכלוסיה שונים.החוגים מתנהלים במשך כל שעות היום. יש חוגים שנערכים בשעות הבוקר, ומיועדים בעיקר לפנסיונרים לעקרות בית ולאנשים שלא עובדים. יש חוגים לשעות אחרי הצהריים. אלו הם החוגים היותר נפוצים. אלו הם חוגים שמרבית האנשים הולכים אליהם אחרי העבודה או הלימודים. יש כמובן חוגים בשעות הערב והלילה. ויש חוגים שנערכים בסופי שבוע כמו חוגי טיולים, מפגשים תרבותיים, חוגי קולנוע ועוד.

איפה מתקיימים החוגים


חוגים מתקיימים בעיקר במבנים של מוסדות ציבור שונים. במוסדות חינוך פרטיים ועוד. מתנסים רבים מקיימים בין כותליהם חוגים רבים. החוגים לעיתים מצומצמים במספר האנשים. במקרה זה המסגרות אינן גדולות , הן אינטימיות ושומרות על קרבה בין המשתתפים בה. יש חוגים גדולים כמו חוגי מחול וריקוד. חוג לריקודי עם למשל, יכול למנות מאות רוקדים בערב אחד. יש חוגי ספורט אירובי שגם הם יכולים למנות כמות גולה של אנשים. חדר כושר תל אביב יכול להכיל בכל רגע נתון עשרות מתאמנים. וכן הלאה. יש חוגים שנערכים לפרק זמן קצר יחסית. לעונה אחת בשנה. יש חוגים שמתמשכים כל העת. וכל אחד יכול להצטרף ולצאת ממנו בכל עת. חוגים הוא תחום רחב. רצוי שכל אחד ילך לחוג אחד או שניים על מנת למלא מצברים, ללמוד, לחוות וליהנות. בתחום שהוא תחביב שממלא את החיים, וצובע אותם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה