יום חמישי, 21 בפברואר 2013

חוגים


חוגים הם אחד מצורות הבילוי לשעות הפנאי הטובות ביותר. אנשים רבים מוצאים בחוגים שונים את האפשרות לעסוק במשהו שהם אוהבים וכן ליצור אינטראקציה חברתית ולכן תרבות החוגים בישראל היא מאוד עשירה וניתן למצוא חוגים איכותיים לכל שכבות הגיל. מי שמעוניין להירשם לחוגים יכול למצוא מקורות שונים המקיימים חוגים איכותיים החל ממועדוני התרבות והכושר השונים ועד לעיריות המקיימות חוגים לתושבי העיר בעלות סמלית.

חוגי ספורט

חוגי ספורט הם החוגים הנפוצים ביותר לפחות בקרב הגילאים הצעירים. חוגים מתחום הספורט מעניקים ערך מוסף רב למשתתפים בהם הודות לשילוב של פעילות גופנית יחד עם הנאה והיכרות של אנשים חדשים. בין חוגי הספורט הנפוצים בארץ ניתן למצוא את חוגי השחייה המתקיימים בבריכות העירוניות או בבריכות של מועדון הבריאות השונים ומלווים באמצעות מדריך שחייה מיומן. חוגי השחייה נחלקים לחוגים מתחילים או חוגים מתקדמים בהתאם לרמה של המשתתפים.
חוגי ספורט נוספים הנפוצים מאוד בארץ הם חוגי התעמלות קרקע, חוג בלט, חוג מחול, חוג כדורסל , חוג כדורגל וחוגים נוספים.

חוגים למבוגרים

מבוגרים רבים בפנסיה בוחרים בחוגים על מנת להעביר את הזמן הפנוי בהנאה וכן ליצור אינטראקציה חברתית לאחר עזיבה את מעגל העבודה. מערכת החוגים בישראל מעניקה למבוגרים חוגים רבים ומעניינים שמתאימים לגיל הזהב הן מבחינת היכולות והן מבחינת תחומי העניין. בין החוגים הנפוצים ביותר לגיל הזהב ניתן למצוא חוגים כמו ברידג', חוגי שחייה למבוגרים, חוג משחקי קלפים, חוגי אינטרנט למבוגרים, חוגי יצירה כמו סריגה ותפירה ועוד.

חוגי העשרה מקצועיים

חברות השמה הייטק מציעות לעתים קרובות לעובדים המחפשים עבודה להירשם לחוגי העשרה מקצועיים על מנת לשמור על הכושר המנטלי ולמלא את הזמן במהלך חיפוש עבודה. תהליך חיפוש העבודה הוא תהליך לא קל ולכן ההמלצה של חברות השמה הייטק להעביר את הזמן בחוגי העשרה יכולה לתרום רבות למועמדים הפוטנציאליים הן בשמירת אורך הרוח במהלך חיפוש העבודה, הן ביצירת קשרים מקצועיים והן בהעברת הזמן בתעסוקה איכותית. חוגי העשרה מקצועיים הם למעשה חוגים במקצועות שונים המעניקים למשתתפים את ההזדמנות לעסוק במשהו שהם אוהבים ובמקביל לקבל ערך מוסף מן החוג.

חוגים לתינוקות

המודעות להתפתחות התינוק והצורך לעסוק במשהו במהלך חופשת הלידה הביאה נשים רבות לחפש אחר חוגים מתאימים לתינוקות שיסייעו להם גם להעביר את חופשת הלידה בהנאה, גם לעודד את הקשר עם התינוק וגם לעזור לתינוק להתפתח טוב יותר. אחד החוגים המבוקשים ביותר בקרב אימהות לתינוקות צעירים הוא חוג שחיית תינוקות המעניק לתינוקות את האפשרות ליהנות מפגש עם המים. החוג מלווה במדריך או מדריכה מוסמכים וכולל את הציוד המתאים לשחיית תינוקות.
 חוג לתינוקות נוסף שנפוץ מאוד הוא חוג התפתחות תינוקות שמעודד התפתחות תקינה של התינוק ומעניק לאימהות הצעירות את הידע לעשות עם התינוק תרגילים שיתרמו להתפתחות המוטורית והקוגניטיבית שלו. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה