יום שבת, 5 באוקטובר 2013

באיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד פוטושופ? חוגים ופנאי לילדים

בניגוד לילדים של הדור הקודם, הילדים של היום הם בעלי אוריינטציה מוכוונת טכנולוגיה. לא יהיה זה מוגזם לומר שילדים רבים כמעט נולדים עם עכבר ביד. יותר ויותר ילדים מתחילים להקיש על מקשי המקלדת עוד לפני שהם שולטים באומנות האחיזה הנכונה של עיפרון או מספרים.
לא מעט הורים ואנשי חינוך מתלבטים מתי הגיל הנכון להושיב את הילד ברצינות מול המחשב, כדי שירכוש או ישפר מיומנויות שונות. כאשר מדובר באפשרות להשתמש במחשב ככלי יצירתי, אין ספק שאף פעם לא מוקדם מדי, וכדאי בהחלט לעודד את הילד לכך.

פוטושופ לגיל הרך

אין כמעט הורים לילדים שלא מבחינים ביצירתיות הבלתי נדלית של ילדיהם. ילדים קטנים אוהבים לצייר ולקשט, להדביק ולגזור. הם מכינים יצירות בכל מקום שבו הם נמצאים – בגן, בבית הספר, בבית, על חוף הים, לבד או עם חברים. לפעמים אפילו שולחן ארוחת הערב הופך ליצירת אומנות (ברגע שאימא או אבא לא שמים לב...). האפשרות לרתום את הדחף היצירתי הבריא הזה לכדי רכישת מיומנות טכנולוגית מתקדמת, יכול להפוך את השימוש במחשב לאיכותי יותר, החל בגיל צעיר וכלה בגילאים הבוגרים.
תוכנת פוטושופ הידועה, שהיא ככל הנראה תוכנת הגרפיקה הידועה ביותר בעולם, בהחלט יכולה להתאים לשימושם של ילדים צעירים. מובן מאליו שכאשר בוחרים קורס פוטושופ, תכניו צריכים להתאים לגיל הילד. בהחלט ניתן לומר שקורס שכזה יכול להתאים כבר לילדי בית הספר בכיתות הנמוכות ולעיתים אף לפני כן.

פוטושופ לילדים ולנוער

אם פוטושופ יכול להתאים לילדים צעירים בגיל הרך, הרי שכאשר מדובר על גילאים מבוגרים יותר, התמונה איננה משתנה. השימוש הרחב של ילדים ונוער במחשבים ובאינטרנט מפתח בהם צד אסתטי שלא תמיד נותנים עליו את הדעת.
ילדים רבים, לעיתים באופן אינטואיטיבי, מסוגלים לזהות מתי אתרי אינטרנט, מגזינים, ואפילו תכניות טלוויזיה, הם תוצרים אסתטיים ומתי מדובר בתכנים פחות איכותיים מבחינה ויזואלית. עבור ילדים כאלה, בדיוק כמו עבור ילדים שמגלים נטייה לציור ולאומנות, קורס בעיצוב גרפי ובפוטושופ יכול להתאים ככפפה ליד. יצירות של ילדים, שכוללות תמונות, שיפור צילומים, עיצוב אייקונים וכיוצא באלה, יכולים לא פעם להתחרות בהצלחה באלה של מבוגרים.

אומנות ומקצוע

כאשר רוצים לטפח ילדים בגילאים שונים, הבחירה בתחום של עיצוב גרפי כתחום עניין מוביל יכולה לאפשר לילד לבטא את עצמו בצורה חיובית ומספקת. ישנם ילדים ונערים שהופכים בהמשך לאומנים של ממש, שכן יצירות דיגיטליות נחשבות היום לאומנות של ממש, לא פחות מאנימציה שמצוירת ביד, מרישום או מפיסול. לצד טיפוח הצד היצירתי – אומנותי, אין ספק שילד או נער שהתחביב מושך את ליבו במידה מיוחדת, יכול להפוך אותו בהמשך למקצוע של ממש. בכלי תוכנה מתקדמים לעיצוב גרפי עושים שימוש מיטב אנשי המקצוע שעוסקים בפרסום, בעיצוב אתרים, בצילום ועוד.
לסיום, נסכם ונאמר שאין כמעט גיל שהוא מוקדם מדי לטיפוח היצירתיות. ברגע שילד צעיר מפתח יכולת תקשורת סבירה, וברגע שיש לו גישה בסיסית למחשב, כבר ניתן להציע לו להשתתף בקורס איכותי מתאים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה