יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

סקירה על חוגי ספורט לילדים

אהבה לספורט ופעילות גופנית, כמו כל דבר אחר בחיים הוא עניין נרכש. זה נכון שיש ילדים שהנטייה הטבעית שלהם לתנועה ופעילות היא גדולה יותר מילדים אחרים, אבל זה שיש ילדים שהם לא מאד פעלתניים לא אומר שלא צריך להפעיל אותם בכלל. החכמה היא לחשוף את הילד לכמה שיותר אפשרויות בכדי לראות לאן בכל זאת יש לו קצת יותר משיכה, וכך לפתח את התחומים הללו ולסייע לו להתאהב בהם.

כבר שנים עולם הספורט והאתטלטיקה מאד מפותח ומותאם החל מהגילאים הרכים ביותר, כך שלילד יש שפע של אפשרויות תמיכה ופעילות במהלך ההתפתחות שלו. בשנים האחרונות, מעבר לחשיבות האורטופדית של פעילות גופנית נכנס גם נושא המשקל לתמונה. אנחנו עדים ליותר ויותר תופעות של השמנת ילדים כבר בקרב הגילאים הצעירים. בדיוק כמו אהבה לספורט גם אהבה לאוכל היא עניין נרכש וילדים שסובלים מבעיית משקל בשלבים המוקדמים של חייהם יסבלו בסבירות גבוהה מבעיות אלה גם בעתיד. כמובן שעם השנים המצב ילך ויחמיר.

תשמרו על הבריאות של הילדים שלכם

אם אתם חושדים בבעיית משקל שמתחילה לצוץ חשוב לשלב עם חוגי ספורט גם תפריט דיאטה שהורכב באופן מותאם אישית לילד על ידי רופא או תזונאי. במיוחד אצל ילדים שנמצאים בתהליכי התפתחות קריטיים תפריט דיאטה מאוזן הוא חיוני לבריאותם. חשוב כמובן לא רק לבנות תפריט דיאטה אלא גם להקפיד עליו ועד שהילד מגיע לבגרות, הדבר נמצא באחריות הוריו.

החוגים המובילים


  • ריקודים סלוניים- אחד החוגים המהנים ביותר לילדים אלה הם ריקודים סלוניים. למרות שאלה בנויים על המון טכניקה ומשמעת, ילדים דווקא מוצאים במסגרת כזו המון נינוחות והנאה. ריקודים סלוניים הם גם הזדמנות להיות בקבוצה מעורבת של בנים ובנות יחד.
  • ג'ודו ואומנויות לחימה נוספות- חוגי ספורט שהם לא לבנים בלבד. למרות שמקובל לזהות חוגי לחימה עם בנים יש בנות רבות שנהנות גם הן מתרגול של ג'ודו, קרטה, ג'יו ג'יצו ועוד.
  • מחול ובלט- ג'ז, ריקודי היפ הופ, סטפס ועוד שפע של סגנונות ריקוד פתוחים לבנים ולבנות מכל הגילאים.
  • שחייה- אחד החוגים העשירים ביותר הם אלה שמאפשרים מגע עם מים. חוג שחיה הוא בריא במיוחד, מועיל וכייפי. אפשר להרשם לחוגים משותפים עם ההורים, להיות בקבוצה עם עוד ילדים או ללמוד רק עם מדריך. לאורך כל חודשי השנה.
  • גלישה גם היא פעילות אפשרות נהדרת. גלישה היא פעילות ספורטיבית שמסייעת גם בהתמודדות עם בעיות של קשב וריכוז.
  • התעמלות אמנותית וקרקע- אחד מהחוגים היותר מאתגרים עבור ילדים, אך מאד מאד מהנים. התעמלות קרקע והתעמלות אמנותית הם ענפים שמצריכים הרבה מאד עבודה קשה, מה שמצריך מהילד התחייבות, יחד עם זאת, ילדים שאוהבים את הענף מתמסרים לו לחלוטין.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה