יום שלישי, 24 במרץ 2015

חוגים 2015

חוגים – לתת קצת יותר לכל אחד מבני המשפחה

כל אחד ואחד מאתנו מכיר היטב את הרעיון שעומד בבסיסה של תופעת החוגים – אך רק מי שחי בעולם החוגים יכול להעריך באמת את חשיבותם לחיי היום-יום שלנו. כשאנחנו חושבים על חוגים, אנחנו חושבים בצדק על הילדים שלנו – ובעיקר על הדרך להעסיק אותם בשעות אחר הצהריים ולהרחיב את האופקים ואת היכולות הפיזיות והמנטליות שלהם. והדבר אכן נכון – חוגים הם אופציה מעולה להעסיק את הילדים שלנו בפעילויות ספורטיביות ויצירתיות שמרחיבות את אופקיהם ובונות את אופיים ואת הכושר הגופני שלהם. אבל חוגים הם מזמן כבר לא נחלתם של ילדים בלבד – כי גם אתם יכולים ליהנות מחוגים רלוונטיים למבוגרים שיתנו לכם את המרץ, האנרגיה והכלים לעמוד בשחיקת השגרה היום-יומית שלכם. אין מסגרת אחת נכונה של חוגים שבה עליכם לבחור – יתכן שמדובר בקבוצת ספורט, בחוג אומנותי או בחוג חברתי עם תכנים מתחלפים – אבל מה שבטוח הוא שכל אחד מבני המשפחה יכול להפיק הרבה משגרה מהנה ובריאה של חוגים.

אילו חידושים הביאה שנת 2015 לעולם החוגים?

שנת 2015 נמצאת עדיין בחיתוליה, אך כבר עכשיו נראות מגמות מובילות בעולם החוגים שנדמה שיתנו את הטון בתחומים השונים בהם נעסוק בשעות הפנאי שלנו. הדבר מתחלק לשניים – מגמות חדשות ומגמות שהתחזקו משנים שעברו. במגמות החדשות ניתן להצביע על חוגים לילדים של אילוף כלבים (מעין התפתחות מקורית של חוגי החיות הוותיקים) ושל פיתוח דמיון ויצירתיות. חוגים שהולכים וצוברים פופולאריות משנים שעברו בעולם המבוגרים הם חוגי מדיטציה ויוגה – שנותנים לכם כלים קלים לעמידה בעומס יום-יומי למציאת האיזון והשלווה הנפשית בסביבה לוחצת. טרנד שצובר תאוצה בחוגי הילדים הוא חוגי בישול וחוגי טבע וחקלאות – תחומים שנראו בעבר רחוקים מעולם הילדים וכעת חוזרים למרכז הבמה.

כיצד לבחור חוג לכל אחד ואחד מאתנו?

כשאנחנו בוחרים חוג לעצמנו עלינו להתחשב, כמובן, ברצונות ובהנאות שלנו – אבל כדאי מאוד גם להתחשב בצרכים האובייקטיביים שלנו. אדם שסובל מסביבה לחוצה וממתחים רבים בחיי היום-יום יעשה לעצמו טובה אם ילך לחוג ספורטיבי שיאפשר לפרוק את הלחצים האלה – גם אם פעילות ספורטיבית הייתה בעבר ממנו והלאה. מאידך, מי שמרגיש שהבעיה שלו היא בקבלת החלטות ובקור רוח – יתכן שעליו לחפש חוגי מדיטציה או פעילות יצירתית כלשהי. בבחירת חוגים לילדים עלינו להתחשב כמובן גם כן ברצונותיהם ובתשוקותיהם – כשבמקרה זה יש לתת חשיבות גדולה גם למה שלדעתנו הם צריכים לעשות. אל תפחדו להתעקש עם הילדים על חוג ספורטיבי – גם אם הם מתנגדים לכך בתחילה.

להשקיע בילדים ובעצמכם – קל ונגיש מאי פעם


חוגים היו בעבר עיסוק מתיש ומסובך – הצורך ברדיפה אחרי הילדים שלנו או אחרי עצמנו בניסיון להספיק, התשלום הלא נוח בצ'ק או במזומן וכדומה. כיום המצב הזה השתנה – ניתן לשלם על חוגים באמצעות ויזה או באמצעות הוראות קבע – ולשכוח מהתשלום עד השנה הבאה. מעבר לכך – ניתן למצוא חוגים רלוונטיים בקרבת כל אחד מאתנו – כל מה שצריך הוא לחפש ולהתחיל להשקיע בעצמנו.

אין תגובות:

פרסום תגובה