יום שני, 16 במרץ 2015

הגיל הנכון לאירוע הנכון

אנשים טוענים שלכל גיל יש את סוג האירועים המתאימים לו ואילו אחרים טוענים שאדם עם ראש פתוח ויצירתי יהיה מסוגל להשתלב בכל אירוע שיוצע לו ולמרות זאת, ניתן לזהות חלוקה ברורה לאירועים בהתאם לקהלי יעד ולגיל המשתתפים. 

יש גילאים נכונים?

אין גילאים נכונים או לא נכונים לסוגים מסוימים של אירועים. מה שכן, קיימת העדפה שקשורה אל תרבות ונוסטלגיה שמוכתבת על ידי קבוצות גיל שונות. כלומר, קרוב לוודאי שרוב האנשים בני השבעים והשמונים נולדו במדינות שונות בחו"ל ולכן ההיבט התרבותי שלהם שונה מזה של גילאי החמישים, הארבעים, השלושים וכולי. דוגמה לכך היא שאנשים בני שמונים יתעניינו יותר בשירה בציבור עם רשימת השמעה של שירים עבריים עם מלודיות רוסיות ופולניות על פני שירים ישראלים של מיטב הזמרים הישראלים במדינת ישראל ומשום כך רוב המתנ"סים והעיריות השונות מפרסמות אירועים בהתאם לקבוצות גיל שעתידות לגלות יותר עניין בתחומים מסוימים. 

אירועי תרבות- היצע גדול לכל הגילאים

ישנם סוגים רבים של אירועי תרבות וכל עירייה מחליטה כיצד לסווג כל אירוע ואירוע על מנת להפוך את הפעילות או המופע התרבותי למפגש חברתי של אנשים בגילאים דומים עם כל מיני תחומי עניין משותפים לגיל, כמו למשל אירועים מהסוגים הבאים:
·       תיאטרון- חלק מאותם אירועים בירושלים שמוצעים לכל גיל הם הצגות לילדים, רפרטואר מרשים של הצגות בתיאטראות העיר שמתאימות לקהל הרחב, הצגות אורחות בשפה היידיש שמתאימות למבוגרים ולדוברי השפה ועוד.
·       קולנוע- ניתן ליהנות מהיצע גדול של סרטים אם באולמות הקולנוע המוכרים ואם מסרטים זרים ופסטיבלי סרטים בסינמטק של ירושלים.
·       מחול- הופעות אורח של להקות מחו"ל ולהקות מקומיות מוצעות למבוגרים.
·       ספרות ושירה- מגוון ערבי ספרות ושירה שמועברים על ידי סופרים, כמו למשל עמוס עוז ועוד. בנוסף, יש אירועים בירושלים שמועברים על ידי מנחה ובהם פאנל של משוררים וסופרים שמציגים מיצירותיהם.
·       מופעים ופסטיבלים- מדי שנה ניתן ליהנות מפסטיבל ישראל בירושלים, פסטיבל אליו מגיעים הצגות, מופעים וקונצרטים מכל רחבי העולם.
·       מוזיקה- ירושלים מציעה לאורך כל השנה קונצרטים ומופעי מוזיקה שונים.
·       חוגי יצירה- יש חוגי יצירה שנחלקים בהתאם לגילאים. יש חוגי יצירה מיוחדים לשכבת הגיל השלישי ופעמים רבות מתנ"סים עורכים תערוכת ציורים של חברי החוג בתום סיום החוג לאותה שנה. 

התאמה לפי גילאים

ישנן פעילויות רבות בירושלים שמסווגות בהתאם לקהל היעד אליו הן מתאימות, כמו למשל יום הגיל השלישי שמתאים לאוכלוסיית גיל הזהב, דבר שתקף גם לגבי חוגי יצירה שונים, מסלולי טיולים, ערבי שירה בציבור לגיל השלישי והצגות בשפה האידית. בהתאם ישנם גם הצגות תיאטרון ומופעים לילדים, חוגי טיולים לפנויים ופנויות שמיועדים לגילאים מסוימים, קונצרטים שמתאימים לכל הגילאים וכן הלאה והלאה. הסיווג של האירוע בהתאם לגילאים או לקבוצת יעד מסוימת נעשית על מנת שניתן יהיה למצוא בקלות את כל הפעילויות האטרקטיביות ביותר לגילאים ולהווי של קבוצות מסוימות.


לסיכום, סיווג בהתאם לגילאים נעשה על מנת שיהיה קל יותר לקהל מסוים לבחור את אותו אירוע בו הוא מעוניין להשתתף או לצפות ולהבטיח לו שיהיו עוד אנשים בני אותו גיל איתם הוא יוכל לתקשר. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה