יום חמישי, 17 בספטמבר 2015

פעילויות פנאי במהלך הקיץ

הקיץ הישראלי הוא תקופה ייחודית המשלבת בין מזג אוויר חם, חופשה בבתי הספר ומגוון רחב של סדנאות, פעילויות וחוגים. יש הרבה פעילויות פנאי רלוונטיות רק לקיץ וכל אחד יכול למצוא את האטרקציה שמתאימה לו.
כדאי להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות וחשוב לבחור פעילות לפי קהל היעד. בנוסף, יש לשמור על כללי הבטיחות, להרבות בשתייה, לחבוש כובע וליזום הפסקות בצל או במקום מקורה וממוזג.

בילוי בחוף הים או טיסה לחו"ל?

הפעילות המושלמת לקיץ היא בילוי על חוף הים. כל מה שצריך לעשות הוא לארוז תיק עם שתייה קלה וכמה חטיפים, לקחת צידנית ולהתמקם מול הגלים. חופי ים פזורים בכל רחבי הארץ ומציעים תנאים מושלמים גם למשפחות עם ילדים. במידה ומתכננים להגיע לים עם פעוטות, רצוי לתת עדיפות לשעות אחר הצהריים וכך להימנע מעומס חום. היתרון של בילוי על חוף הים הוא שאין צורך בהוצאה כספית. החיסרון הוא שבערי המרכז בהחלט קיימת אפשרות לעמידה ממושכת בפקקים, כמו גם צפיפות הנובעת ממרדף אחר מקורות מים קרירים ונעימים.
אי אפשר לדבר על פעילויות לקיץ מבלי להזכיר טיסות זולות לאירופה וארצות הברית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הביקוש לחופשה בחו"ל במהלך הקיץ לא תמיד באה לידי ביטוי בעליית מחירים. חברות התעופה מתגברות טיסות והמשמעות היא היצע גדול יותר. אפשר להזמין טיסה ספונטנית לסוף שבוע באירופה, או להקדיש לפחות כמה שבועות לטיול ברחבי ארצות הברית. הורים לילדים גם שמחים לנצל את החופש הגדול כדי להיחשף לחוויות מסעירות במזרח. בנוסף, חופשה קצרה בחו"ל היא הזדמנות מעולה לשלב את פעילויות הספורט האהובות בסביבה שונה. כך ניתן לחוות את התחביב בפרספקטיבה אחרת ולחזור לארץ עם כוחות מחודשים.
בקיץ יש הרבה מופעים לילדים והצגות תיאטרון מיוחדות לכל המשפחה. היתרון הוא שכל ההצגות מתקיימות באולם ממוזג, אין צורך לרדוף אחרי הילדים ואפשר גם להעשיר את עולם עם חוויות חדשות. החיסרון הוא שמדובר על הוצאה כספית לא מבוטלת של כמה מאות שקלים לפחות.

מה אי אפשר לעשות בקיץ?

אם ברצונכם לתכנן קיץ מושלם, כדאי שתזכרו שיש פעילויות שדווקא אי אפשר לעשות במזג אוויר חם ולח. אין טעם לצאת לטיול ארוך בשביל ישראל או לסבול עם הילדים בסדנאות שטח מאולתרות. בחרו היטב את הפעילות וזכרו להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. ותרו על ים המלח ועל מדבר הערבה ובחרו אטרקציות לפי מיקום גיאוגרפי ולא רק לפי מחירים. שימו לב לכך שיהיה לכם קשה גם לצאת לטיול אופניים או להשתתף במשחקי כדור.
פעילויות הפנאי בישראל מותאמות לקיץ והורים תמיד יכולים למצוא משהו שיעניין אותם. חשוב להגדיר מראש את הצרכים והמטרות, להתייעץ עם הילדים ולשים לב לאופן בו מזג האוויר משפיע על האטרקציה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה